Pióro jako rysik dla iPada i tabletów z Android

Wacom prezentuje Bamboo Stylus duo ? nowy, dwufunkcyjny rysik do iPada i tabletów z systemem Android, który jest połączeniem sprawdzonej technologii pióra przeznaczonego do wprowadzania danych na ekranach pojemnościowych z jednej strony rysika, z najwyższej jakości długopisem atramentowym do używania na tradycyjnym papierze z drugiej strony. Bamboo Stylus duo charakteryzuje się eleganckim designem i wysokiej jakości wykonaniem i, podobnie jak wszystkie produkty Wacom, jest idealnym narzędziem do pisania, rysowania czy szkicowania zarówno w świecie cyfrowym, jak i analogowym.
Choć konsumenci coraz częściej używają w życiu codziennym tabletów multimedialnych, tradycyjny papier wciąż często się przydaje w twórczej ekspresji. Bamboo Stylus duo, ze swym prostym kształtem i satynową teksturą metalowego korpusu, wychodzi naprzeciw potrzebom użytkownikom, oferując jedno narzędzie zarówno do analogowego, jak i cyfrowego użytku. Na jednym końcu rysika znajduje się gładkie, najlepsze w swojej klasie, czułe pióro do używania na ekranie, natomiast na drugim jego końcu jest wysokiej jakości pióro atramentowe do tradycyjnego pisania i rysowania. Skuwka może być wygodnie nałożona na oba końce pióra.
Wielofunkcyjny Bamboo Stylus duo oraz gama kolorowych Bamboo Stylus solo ? tylko z gumową końcówką ? tworzą wciąż powiększającą się rodzinę rysików do ekranów dotykowych zaprojektowanych przez firmę Wacom. Każdy z produktów może pomóc wizualizować myśli w życiu prywatnym i w pracy: od tworzenia notatek czy komentarzy, poprzez rysowanie, aż po tworzenie narzędzi ułatwiających komunikowanie się, takich jak mapy myśli, tabele czy szkice. Korzystanie z piórka, w sposób cyfrowy i tradycyjny, jest intuicyjne i naturalne.
Aplikacja Bamboo Paper dostępna również na Androidzie.
Aby ułatwić interakcję z urządzeniami cyfrowymi i nowymi technologiami, Wacom nieustannie obserwuje potrzeby użytkowników. W związku z tym, mamy przyjemność ogłosić wprowadzenie Bamboo Paper do sklepu Google Play. Bezpłatna aplikacja do robienia cyfrowych notatek i szkicowania, która niedawno przekroczyła próg 2,5 miliona pobrań na tabletach iPad pozwoli również użytkownikom urządzeń opartych na Androidzie, tworzyć i dzielić się odręcznymi notatkami, rysunkami czy szkicami na urządzeniach mobilnych. W połączeniu z Bamboo Stylus, aplikacja Bamboo Paper jest idealnym uzupełnieniem wszystkich ekranów dotykowych. Aplikacja będzie dostępna do bezpłatnego pobrania ze sklepu Google Play w maju br. Więcej funkcji, takich jak równoczesne korzystanie z wielu notatników, będzie dodawane w najbliższych miesiącach.
Cechy i zalety Bamboo Stylus duo

 • Łatwość korzystania zarówno z ekranu dotykowego, jak i tradycyjnego papieru za pomocą jednego narzędzia
 • Naturalne korzystanie z obu końcówek
 • Lepsze wrażenia użytkowników rysika z korzystania z intuicyjnej aplikacji do robienia notatek (Bamboo Paper)
 • Wykończenie kolorowym materiałem
  • wysokiej wartości chromowany metal
  • satynowa faktura i elegancka kolorystyka (srebrny platynowy / czarny)
  • miękkie pierścienie pozwalające na płynne i eleganckie dopasowanie skuwki na obu końcówkach
 • Gładka i miękka gumowa przewodząca końcówka (6mm)
 • Czarny długopis z tuszem (średnica stalówki: 0,7 mm)
 • Zrównoważona i zoptymalizowana waga pióra: 24g
 • Wymienna, standardowa stalówka pióra ? kompatybilna ze wszystkimi rysikami Bamboo Stylus
 • Wymienny, standardowy wkład atramentowy

Dostępność i ceny
Bamboo Stylus duo będzie dostępny od maja 2012 w cenie 39,90 EUR (z VAT). Aplikacja Bamboo Paper do iPada i Androida będzie dostępna do bezpłatnego pobrania z Apple App Store i Google Play Android od maja 2012.

Więcej informacji na temat Bamboo Stylus duo można znaleźć pod adresem www.wacom.eu/bamboo.

Aktualności Android Elektronika