Opaska Huawei – popularny produkt

Opaski marki Huawei to już klasyka gatunku. Firma ta jest mistrzem utrzymywania niskich cen, co przekłada się na dużą popularność ich produktów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej opaski jaką jest opaski mi. Jednak nie tylko cena jest wielkim plusem. Opaska bardzo długo pracuje na jednym ładowaniu baterii oraz oferuje nam bardzo wiele ciekawych możliwości. Poznajmy je zatem.

opaska xiaomi

Huawei mi band 4 – kilka informacji

Marka Huawei ma bardzo różne oceny. Z jednej strony wiele osób lubi ich produkty, a z drugiej strony ma wielu wrogów, którzy uważają ją za produkty z niższej półki. To jednak nie jest sprawiedliwa ocena marki. Posiadają wiele ciekawych sprzętów, które ludzie kupują i są zadowoleni. W wielu wypadkach produkty są dość dobrze wykonane. Nie inaczej jest w przypadku Huawei. Opaska na pierwszy rzut oka robi bardzo przyzwoite wrażenie a poprawie je kolorowy wyświetlacz amoled. Guma jest przyjemna w dotyku, umożliwia pływanie. Podczas pływania wodoszczelność jest zagwarantowana. Dużą zaletą jest dobre spasowanie paska z urządzeniem.

Aplikacja mi z poziomu opaski

Trudno sobie wyobrazić nowoczesne urządzenie bez odpowiedniego oprogramowania, nie inaczej jest w przypadku opaski. Do prawidłowego działania potrzebuje ona połączenia z naszym smartphonem. Łącznie odbywa się za pomocą aplikacji Mi Fit , która gromadzi w jednym miejscu wszystkie dane z opaski. Poniżej prezentuję kilka funkcji dostępnych z poziomu opaski. Na wyświetlaczu możesz sprawdzić takie dane:

Podstawowy status, pokazuje on takie informacje jak ilość kroków, przebyty dystans czy też spalone kalorie. Kolejnym ekranem jest tętno, gdzie znajdziemy aktualny pomiar. Następna pozycja to trening gdzie znajdziemy różne dostępna plany treningowe. Plany treningowe dostępne są dla biegania na zewnątrz, biegania na bieżni jak i pływania i jazdy na rowerze. Na kolejnym ekranie możemy zobaczyć informacje o aktualnej pogodzie. Do tego jeszcze ekran z powiadomieniami, w wiadomościach monitorowanie aktywności. Ciekawą opcją jest sterowanie muzyką z telefonu. Dzięki temu telefon może leżeć w plecaku, a my mamy dostęp do muzyki.

Opaska mi – trening

Opaska mini band 4 podczas treningu wyświetla nam podstawowe informacje o naszej aktywności w czasie trwającego treningu. Możemy również wybrać jeden z kilku dostępnych planów treningowych, aby nasze treningi były bardziej wydajne. Dostępne są między innymi plany takie jak: bieganie na zewnątrz, bieżnia, rower, spacer, ćwiczenie i pływanie. Każdą z tych aktywności możemy monitorować i rejestrować. Dla jazdy na rowerze, biegania oraz spacerowania dodatkową opcją jest uruchomienie nawigacji gps co oczywiście umożliwia rejestrację trasy oraz mapki. Jednak z tym GPS sprawa nie jest taka prosta. Opaska mi nie ma wbudowanego GPS i dlatego monitorowanie trasy jest możliwe tylko w sytuacji, kiedy mamy przy sobie telefon. Po treningu opaska pokaże nam takie informacje jak spalone kalorie, przebyte kilometry czy też tętno. Te informacje znacznie ułatwią nam planowanie treningów w przyszłości. Jeżeli chcemy zrobić pauzę w czasie treningu wystarczy, że przytrzymamy palec na ekranie opaski.

Bateria i ładowanie

Ostatni temat jaki chcę poruszyć to bateria i jej ładowanie. Według Huawei bateria wytrzymuje na jednym ładowaniu 20 dni, ale według informacji od użytkowników jest to 10 dni. Tak czy owak jest to wynik dobry. Sam proces ładowania odbywa się za pomocą specjalnej ładowarki. Kabel możemy również podłączyć za pomocą portu USB do laptopa.

Opaska mi to dobre rozwiązanie dla osób aktywnych, chcących mieć pod ręką podstawowe parametry swojego treningu.

Aktualności