Mi czy Redmi? Czym różnią się modele Xiaomi?

Telefony Xiaomi zdobyły wielu zwolenników. Nic dziwnego. Smartfony są naprawdę dobre, a do tego dostępne w atrakcyjnej cenie.  Marka wypuszcza dwa modele Mi oraz Redmi. Czym różnią się modele Xiaomi? I który lepiej wybrać?

Mi czy Redmi? Czym różnią się modele Xiaomi?

Xiaomi Redmi

Xiaomi Redmi to linia, którą marka wprowadziła na rynek w 2013 roku. Model szybko zyskał na popularności, przede wszystkim ze względu na niewygórowaną cenę. Co ciekawe, starsze modele są dostępne w cenie 400 złotych. Natomiast te najnowsze dostaniemy w kwocie ponad 1000 zł.

W Xiaomi znajdziemy starsze podzespoły, co nie jest odczuwalne podczas codziennego użytkowania. Są to smartfony ekonomiczne, które zrezygnowały z „bajerów” stawiając na jak najprzystępniejszą cenę z zachowaniem przyjemności z użytkowania. Jakość zdjęć nie powala i z pewnością nie spełni oczekiwań pasjonatów fotografii, będzie jednak wystarczająca dla osób, które zdjęcia robią sporadycznie. Dlatego smartfony z serii Redmi sprawdzą się przede wszystkim u tych osób, które nie mają zbyt wielu wymagań.

Są one dedykowane użytkownikom, którzy szukają niedrogiego sprzętu, ale posiadającego kilka nowszych funkcji. Xiaomi Redmi to dobry wybór dla osób starszych, a także nastolatków, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z telefonem.

Xiaomi Mi – czym się charakteryzują?

Smartfony z linii Mi to modele wyższej klasy, które mają stanowić alternatywę dla liderów z branży. Przede wszystkim bazują one na nowoczesnych podzespołach, co jest odczuwalne podczas codziennego użytkowania. Dzięki temu gwarantują komfortowe działanie. Szybkie procesory, duża ilość pamięć czy naprawdę dobrej jakości wyświetlacz to główne zalety, które gwarantują wygodę podczas korzystania z flagowca.

Xiaomi Mi to propozycja dla osób, które chcą lepszej jakości smartfona w stosunkowo niskiej cenie. Dobrej jakości podzespoły i aparat zadowoloną tych, którzy nie mają zbyt wygórowanych wymogów. Mi sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i pracy m.in. wysłania i dobierania e-maili czy obsługi aplikacji.

Mi czy Redmi? Czym różą się modele Xiaomi?

Modele Xiaiomi z linii Mi i Redmi mają wiele różnić. Fundamentalną stanowią wykorzystane podzespoły. O ile w Redmi mamy starsze, o tyle telefony Mi zostały wyposażone w najnowocześniejsze. Ma to przełożenie na codzienne użytkowanie smartfona, ale również i na cenę. Xiaomi Redmi są o wiele tańsze, a na nowszy model potrzebujemy ponad 100 złotych. W przypadki linii Mi telefony przekraczają kwotę 2000 złotych.  Jeśli potrzebujesz telefonu, który zapewni Ci komfortowe działanie i używasz go codziennie nie tylko do dzwonienia, koniecznie wybierz modele z serii Mi.

Kolejna różnica dotyczy aparatu. Modele z linii Mi zdecydowanie robią lepszej jakości zdjęcia. W przypadku, gdy telefon ma również posłużyć jako aparat, ponownie wygrywa Mi. Choć różnic jest naprawdę wiele, znajdziesz również kilka podobieństw. Oba modele pracują na Androidzie, który dostosowany jest do sprzętu marki. Wykorzystują nakładkę MIUI (skrót od Mi User Interface). Zarówno Xiaomi Mi, jak i Redmi mają opcję dual SIM. Ponadto są całkiem solidnie wygórowane. I choć różnią się między sobą ceną, to biorąc pod uwagę ich aspekty techniczne, dostępne są naprawdę a trakcyjnej cenie.

Informacje na podstawie: https://mimarkt.pl/

Aktualności Poradniki Smartfony