Nowy szybki wirtualny desktop

Firma Iomega, międzynarodowy lider ochrony danych, ogłosiła pierwszą implementację Infrastruktury Wirtualnego Desktopu (VDI) dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw z wieloma oddziałami, w której 100 terminali typu ?thin clients?, z systemem VMware View 4.6, zostało jednocześnie uruchomionych w ciągu kilku minut. Jest to pierwszy taki przypadek z wykorzystaniem macierzy NAS w cenie poniżej 3000 USD.Podczas ostatniego spotkania EMC World w Las Vegas, na oczach tysięcy specjalistów IT, sześciodyskowy, wydajny NAS Iomega? StorCenter? px6-300d ? wykorzystujący dwa dyski SSD 128GB* i cztery dyski twarde 2TB** ? uruchomił 100 klienckich terminali Wyse VMware View na platformie serwerowej Cisco Unified Computing System (UCS) w czasie nie przekraczającym pięciu minut. Tym samym ustanowił nowy standard tanich rozwiązań wysokiej wydajności dla środowisk VDI, takich jak, np. call center lub firm serwisowych.

?Rozwiązania VDI są coraz popularniejsze w przedsiębiorstwach, jednak do niedawna małe i średnie przedsiębiorstwa oraz przedsiębiorstwa z wieloma oddziałami nie miały możliwości korzystania z zalet tych systemów.? – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega. ?Dzięki rozwiązaniom firm VMware i Iomega, będących własnością EMC, rozwiązania VDI są teraz dostępne dla zupełnie nowego segmentu przedsiębiorstw dzięki wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Nowa rodzina Iomega StorCenter PX to wydajne urządzenia, stworzone z wykorzystaniem technologii używanej przez produkty sieciowe EMC klasy enterprises. Zaprezentowana demonstracja jest świadectwem wieloletniej współpracy firm Iomega oraz VMware i dowodzi, dlaczego Iomega jako pierwsza w swojej klasie uzyskała pełną certyfikację VMware. Pokaz stanowi także jeszcze jeden przykład przewagi technologicznej Iomega i ścisłej współpracy z VMware, a wszystko to dzięki byciu w grupie firm EMC.?

Wszystko, co musicie wiedzieć o nowych urządzeniach sieciowych rodziny PX
Nowa rodzina sieciowych pamięci masowych Iomega? StorCenter? PX, zaprezentowana w maju, jest najbardziej zaawansowaną linią urządzeń wolnostojących i przeznaczonych do szaf rackowych, stworzonych z myślą o wysokiej wydajności w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz przedsiębiorstwach z wieloma oddziałami.

Rodzina urządzeń StorCenter PX wykorzystuje światowej klasy technologię EMC?. Cztero i sześciodyskowe modele wolnostojące, jak też czterodyskowy model do szaf rackowych, dostępne są w skalowalnych konfiguracjach i atrakcyjnych cenach. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wiele zyskać dzięki wykorzystaniu opcjonalnych dysków SSD wysokiej wydajności lub też zaawansowanych technologii ochrony danych w rodzaju różnych poziomów RAID, możliwości wymiany dysków podczas pracy, współpracy z UPS, kwot użytkowników, replikacji urządzenie-urządzenie i certyfikacji dla większości środowisk wirtualizacyjnych.

Urządzenia Iomega StorCenter PX Series są łatwe w uruchomieniu, proste w zarządzaniu, atrakcyjne cenowo i są oferowane w konfiguracjach bezdyskowych lub wyposażonych nawet w 18 TB przestrzeni dyskowej. Rodzina PX wykorzystuje też nagradzaną technologię Iomega Personal Cloud, umożliwiającą ochronę i współdzielenie danych z każdego miejsca na świecie bez dodatkowych kosztów.

Wolnostojące StorCenter px4-300d i px6-300d
Nowa seria pamięci masowych StorCenter PX zawiera dwa modele wolnostojące oferowane w wielu konfiguracjach.

Iomega? StorCenter? px4-300d zawiera cztery zatoki dyskowe i może pomieścić do 12 TB przestrzeni dyskowej. Iomega? StorCenter? px6-300d zawiera sześć zatok dyskowych i może pomieścić do 18 TB przestrzeni dyskowej. Wolne zatoki mogą pomieścić dyski formatu 2,5 lub 3,5 cala, jak również napędy SSD, przeznaczone do najbardziej zaawansowanych zadań.

StorCenter px4-300r Network Storage Array do szaf rackowych
Iomega? StorCenter? px4-300r zawiera cztery zatoki dyskowe i może pomieścić do 12 TB przestani dyskowej. NAS px4-300r oferowany jest w formacie 1U w wersji bezdyskowej albo z dyskami twardymi lub SSD. Iomega? StorCenter? px4-300r oferuje takie same funkcje jak najbardziej zaawansowany model Iomega? StorCenter? ix12-300r Network Storage, włącznie z nadmiarowym zasilaniem.

Dostępność i gwarancja
Macierze Iomega PX Series dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:

Modele desktop Iomega? StorCenter? px4-300d Network Storage dostępne są w cenie od 799? za wersje bez dysków. Częściowo wypełniony model o pojemności 4TB kosztuje 1.049?, wersja 8TB z czterema dyskami o pojemności 2TB każdy – kosztuje 1.299?, zaś model o pojemności 12 TB (4x3TB HDDs) kosztuje 1.999?.

Modele desktop Iomega? StorCenter? px6-300d Network Storage dostępne są w cenie od 899? za wersje bez dysków. Częściowo wypełniony model o pojemności 6TB kosztuje 1.249?, wersja 12TB z sześcioma dyskami o pojemności 2TB każdy – kosztuje 1.749?, zaś model o pojemności 18 TB (6x3TB HDDs) kosztuje 2.649?.

Wersje rackowe Iomega? StorCenter? px4-300r Network Storage Array dostępne są w cenie od 1.599? za model bez dysków. W pełni wypełniony model o pojemności 8 TB (4x2TB HDDs) kosztuje 2.149?, zaś model o pojemności 12TB (4x3HDDs) kosztuje 2.849?. Modele w wersji wypełnionej częściowo nie są oferowane.

Wszystkie podane ceny są cenami sugerowanymi i nie zawierają VAT. Iomega StorCenter PX Series chronione są trzyletnia gwarancją, telefonicznym wsparciem technicznym – 13 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Opcjonalny plan serwisowy zawiera Iomega Enhanced Service Plan.

Więcej informacji znajduje się na stronach www.iomega.com.

Aktualności Aplikacje