Odtwarzacze HD od Iomega

Iomega ScreenPlayFirma Iomega prezentuje nową rodzinę łatwych w użyciu urządzeń multimedialnych Iomega? ScreenPlay? DX HD Media Player, zmieniających sposób korzystania z urządzeń domowej rozrywki. Dzięki Iomega ScreenPlay DX HD Media Player można cieszyć się filmami, zdjęciami i muzyką z Internetu na domowych telewizorach w wysokiej rozdzielczości 1080p.

Urządzenia linii Iomega ScreenPlay DX HD obsługują większość popularnych formatów łącznie z H.264, WMV i RMVB oraz technologię DLNA, umożliwiającą strumieniowy przesył danych z kompatybilnych urządzeń sieciowych. Inne kluczowe funkcje to obsługa DivX? Plus? HD, umożliwiająca odtwarzanie filmów MKV, łączność WiFi, dzięki dołączonemu adapterowi sieci bezprzewodowych standardu 802.11n oraz pilot zdalnego sterowania z pełną klawiaturą QWERTY, umożliwiający wpisywanie tekstowe linków.

W skład rodziny odtwarzaczy ScreenPlay DX wchodzą modele z dyskami o pojemności 1TB i 2TB, zapewniające centralne przechowywanie cyfrowych kolekcji oraz model Iomega? ScreenPlay? TV Link DX HD Media Player, nie wyposażony w wewnętrzną pamięć, ale oferujący taką samą funkcjonalność korzystania z Internetu jak i mediów zgromadzonych na pamięciach USB.

?Nowe urządzenia serii DX są łatwe w obsłudze i umożliwiają odtwarzanie treści wysokiej rozdzielczości z Internetu i domowych zasobów na telewizorach HD. Teraz, dzięki ScreenPlay DX HD można zapomnieć o notebookach i komputerach stacjonarnych ciesząc się filmami, zdjęciami i muzyką na wygodnej kanapie przed telewizorem.? – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega.

Funkcje Iomega ScreenPlay DX HD
Nowa rodzina ScreenPlay DX umożliwia oglądanie ulubionych filmów z prywatnych kolekcji oraz treści z popularnych portali internetowych, takich jak YouTube, Flickr i tym podobnych. Użytkownicy mogą wygodnie obsługiwać interfejs urządzenia dzięki pilotowi z klawiaturą QWERTY siedząc na kanapie przez telewizorem.

Iomega ScreenPlay DX HD Media Player ma wbudowaną przeglądarkę internetową, co pozwala przeglądać zdefiniowane uprzednio strony internetowe lub dowolne, wybrane za pomocą klawiatury.

Iomega ScreenPlay DX HD można w łatwy sposób podłączyć do telewizora za pośrednictwem gniazda HDMI lub kompozytowego gniazda wideo i optycznego gniazda audio. Użytkownicy mogą też korzystać z pamięci dyskowej Iomega ScreenPlay DX HD za pośrednictwem komputerów sieci domowej.

Iomega ScreenPlay DX HD Media Player – z pamięcią lub bez
Iomega wprowadza na rynek odtwarzacze ScreenPlay DX w trzech różnych wersjach: ScreenPlay TV Link DX bez pamięci dyskowej oraz Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 1 TB lub 2 TB.

Wszystkie nowe odtwarzacze Iomega ScreenPlay DX HD są kompatybilne z urządzeniami DLNA sieci domowej i wyposażone w technologię łączności bezprzewodowej Wi-Fi (802.11n), dzięki czemu mogą być umieszczone blisko telewizora, bez konieczności korzystania z dodatkowych kabli do przesyłania danych. Każdy model wyposażony jest w dwa gniazda USB do podłączenia dodatkowej pamięci.

Iomega ScreenPlay DX HD może działać w trybie 1080p HD i obsługiwać wszystkie popularne kodeki wideo, takie jak: H.264, WMV, MKV, DivX? i wiele innych.

Dostępność i gwarancja
Iomega? ScreenPlay? DX HD będą dostępne w Polsce od 25 marca, odpowiednio w cenach:
Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 1 TB – 799 zł brutto
Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 2 TB – 959 zł brutto
ScreenPlay TV Link DX HD (bez pamięci dyskowej) ? 519 zł brutto.

Urządzenia Iomega ScreenPlay DX chronione są trzy letnią gwarancją (po rejestracji).
Więcej informacji o Iomega ScreenPlay DX można znaleźć na stronie www.iomega.com.

Aktualności Elektronika