Nowe aplikacje w sklepie Windows Marketplace

Przedstawiam nowe aplikacje dla smartfonów / tabletów z Windows . Windows Marketplace dynamicznie się rozwija i ma już 150000 zarejestrowanych developerów. Do tej sytuacji przyczynia się sam Google, który utrudnia życie programistom Android.

 

 

POLSKIE APLIKACJE ? NOWOŚCI

aplikacja na Windows Phone - korkosferaIdealne rozwiązanie dla kierowców dużych miast to korkosfera.pl mobile. Aplikacja daje dostęp do bardzo dokładnych map Polski oraz informacji o natężeniu ruchu. Wystarczy sprawdzić, jaka jest średnia prędkość przejazdu przez interesującą nas trasę. Dodatkowo poszczególne fragmenty trasy zaznaczone są kolorami od błękitnego do czarnego, w zależności od natężenia. Aplikacja jest wzbogacona o bazę punktów użytkowych, znanych wielu kierowcom z nawigacji NaviExpert.

aplikacja na Windows Phone - pracuj.plZ kolei Pracuj.pl to aplikacja dla szukających pracy. Aplikacja daje użytkownikowi dostęp do ofert pracy, które może przeszukiwać według branż, miast czy słowa kluczowego. Bezpośrednio z aplikacji można przejść na stronę www firmy i zaaplikować na stanowisko lub dodać ją do ulubionych. Można również podzielić się informacją o stanowisku ze znajomymi, wysyłając im maila z linkiem do oferty pracy.

ZAGRANICZNE APLIKACJE- NOWOŚCI

Box ? to zaawansowane narzędzie do zarządzania plikami w wielu formatach. Box to nie tylko przechowywanie dokumentów w chmurze, ale również dzielenie się dokumentami, możliwość edycji przez wielu użytkowników i tworzenie katalogów. Wystarczy przycisk ?Udostępnij?, by wysłać link do danego dokumentu lub pliku mailem, smsem, czy udostępnić go na portalu społecznościowym. Jeśli w danym momencie pracujemy nad ważnym dokumentem, możemy przypiąć go na ekran główny, by w każdym momencie mieć do niego dostęp.

[+] Moments free ? to wirtualny pamiętnik, który ułatwia zapisywanie najważniejszych momentów dnia. Aplikację można przepiąć na ekran główny. Treść mogą stanowić zarówno opisy, jak i zdjęcia, a te najważniejsze wpisy można zaznaczyć specjalnym kolorem czy emotikoną. Aplikacja układa wszystkie notatki chronologicznie.

Subiektywny przegląd aplikacji
APLIKACJE FOTOGRAFICZNE

Dobry aparat fotograficzny to wciąż jedno z podstawowych kryteriów wyboru nowego telefonu. Uzupełnieniem aparatu są obecnie ciekawe i zaawansowane aplikacje, dzięki którym zdjęcia zrobione smartfonem wzbudzą prawdziwy podziw. Oto najciekawsze aplikacje dla smartfonów Nokia Lumia:

Aparat Dodatki to nowość w Marketplace. Dzięki aplikacji użytkownik może robić zdjęcia panoramiczne ? aparat sam podpowiada, kiedy zrobić kolejne ujęcie, by zdjęcie było udane. Dodatkowo dzięki tej funkcji można robić ujęcia w ruchu ? wystarczy przytrzymać dłużej przycisk, a aparat sam zrobi kilka zdjęć pod rząd. Podobnie zadziała opcja inteligentnych zdjęć grupowych ? po naciśnięciu przycisku aparat zrobi serię zdjęć, aby później zasugerować najlepsze ujęcie z najlepszym światłem i ostrością obrazu.

Face Swap  to prosta i zabawna aplikacja, która umożliwia zamianę twarzy osób ze zdjęcia. Wystarczy zrobić zdjęcie grupy – aplikacja wykryje twarze, a następnie użytkownik może pozamieniać twarze samodzielnie lub potrząść telefonem ? wówczas aplikacja zrobi to za niego. Zabawnie przerobione zdjęcie można natychmiast udostępnić na portalach społecznościowych, bądź zapisać na SkyDrive.

Photosynth to aplikacja do robienia panoramy 3D. Aplikacja sama robi zdjęcia w momencie, którym zmienisz położenie aparatu. Panoramy 3D idealnie sprawdzają się do robienia zdjęć w niesamowitych wnętrzach, jak również przyda się podczas przemeblowania mieszkania. Po zrobieniu zdjęcia, w łatwy sposób można je udostępnić na portalach społecznościowych i przez maila.

Creative Studio to aplikacja przygotowana przez firmę Nokia, dająca dostęp do edytora zdjęć, który zmieni nasze fotografie w niesamowity sposób. Co więcej – robiąc zdjęcia z poziomu tej aplikacji, możemy od razu ustawić sobie ciekawy lub zabawny filtr czy efekt.

aplikacja na Windows Phone - cleverphotoClever Photo pozwala na obróbkę gotowych zdjęć. Możemy je przepuścić przez filtry, możemy też dodać efekty artystyczne, takie jak styl Da Vinci. Dodatkowo zdjęcie można oprawić w ramkę i podpisać, a potem w  łatwy sposób udostępnić na portalu Facebook lub Flickr.

InstaCam to popularny edytor zdjęć, dzięki któremu możemy przerabiać zdjęcia na różnorodne style. Edytor zdjęć można przypiąć do ekranu głównego. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi nas przez zmianę zdjęcia, aż do jego publikacji na portalu społecznościowym Twitter.

Opisane aplikacje można pobrać z Marketplace lub wchodząc na poniższe linki:

Korkosfera.pl mobile http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/b65eb5a7-647f-4cd7-8cf6-9440cb96c99c

Pracuj.pl http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/2cc35ef0-6079-4650-a706-bcdb80a493ce

Box http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/5baa0f71-a624-499f-a361-d32719ca1cb2

[+] Moments free http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/9e33eed5-f4d3-487d-af6e-65c1e5b8f45e

Clever Photo http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/ff50b2cb-455f-4d03-8c04-0ddf5c08607c

InstaCam http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/b606738b-83a7-4c43-96fd-3c964de7f938

Photosynth http://www.windowsphone.com/pl-pl/apps/ef860a79-5f68-4ed6-aa21-c038d1a55517

Face Swap http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/0f55f905-77d3-4e09-8f2a-d8a41c77a02b

Aparat Dodatki i Creative Studio to aplikacje dostępne tylko na smartfony Nokia Lumia, żeby je pobrać najlepiej jest wejść do Marketplace z poziomu urządzenia i odszukać je w Nokia Collection.

Aktualności Aplikacje Smartfony Tablety Windows