Nowe aplikacje dla Windows Phone

Przedstawiam przegląd nowości w Marketplace dla smartfonów z Windows Phone. Wśród nich jest wiele nowości ułatwiających m.in. planowanie podróży. Zaczął się rok szkolny – dlatego opisałem także nowe aplikacje edukacyjne.

 

iTaxi to aplikacja, która dopiero co pokazała się w Markeplace. Dzięki niej nie zamawiasz taksówki w ciemno, ponieważ dzięki wykorzystaniu geolokalizacji GPS widzisz na mapie wszystkie dostępne wokół Ciebie taksówki. Wybierasz najbliższą, najtańszą lub najlepszą – to Ty decydujesz. Aplikacja wyliczy na podstawie odległości oraz trasy dokładny czas oczekiwania. Taksówkarz poinformuje Cię, że jest na miejscu – a jeśli jesteś niecierpliwy (lub dociekliwy) – możesz śledzić szczegółową trasę dojazdu taksówki do Ciebie korzystając z mapy w smartfonie.

Ile razy przyjechałeś na lotnisko, żeby dowiedzieć się, że lot jest odwołany. A zdarzyło Ci się czekać na osobę na lotnisku, a samolot przyleciał z kilku godzinnym opóźnieniem ? Właśnie takie sytuacje były inspiracją dla twórców aplikacji Flight Assistant. Ta aplikacja to wyszukiwarka lotów, która czerpię informacje z międzynarodowej bazy, która umożliwia śledzenie lotów na całym świecie i na wszystkich lotniskach. Z poziomu aplikacji, można sprawdzić czy dany lot się opóźniania oraz do której bramki i terminalu powinniśmy się udać. Warto pamiętać, że interesujący nas lot można przepiąć do głównego ekranu, dzięki czemu dostęp do informacji będzie jeszcze szybszy.

Liczniki to aplikacja dostępna tylko na smartfonach z serii Lumia, która umożliwia śledzenie wykorzystanych pakietów, które przysługują nam w abonamencie. Wystarczy wypełnić dane na temat limitów na rozmowy, sms oraz przesył danych, a dodatkowo zaznaczyć, kiedy kończy się okres rozliczeniowy, a aplikacja sama będzie zliczała wszystkie informacje. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby wiedzieć, czy możemy jeszcze szaleć po Internecie i prowadzić długie rozmowy, czy pod koniec miesiąca będziemy musieli ograniczać korzystanie ze smartfonu. A może okaże się, że płacimy za duży rachunek, bo wcale nie wykorzystujemy całego pakietu – ta prosta aplikacja, na pewno będzie przydatna!

Od początku września uczniowie poszli do szkół, w październiku studenci wrócą na uczelnie, zaczną się kursy językowe w prywatnych szkołach – jednym słowem, jesień to czas rozpoczęcia nauki. Tej jesień zachęcamy do nauki na smartfonach z serii Lumia, dzięki czemu nauka będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Moda na naukę języka chińskiego jest coraz większa, a każdy to jej uległ powinien sięgnąć po aplikację NiHao. Jest to bardzo dobre wprowadzenie do języka chińskiego, które zawiera jasne wyjaśnienia pisowni i wymowy języka mandaryńskiego. Co najważniejsze aplikacja ma wgrane wiele dźwięków, tak aby każdy zrozumiał różnicę w wymowie tonów i poszczególnych sylab w pinyin. Aplikacja sprawdzi twoją wiedzą za pomocą przyjaznych ćwiczeń! Widzisz przyszłość w chińskim? Koniecznie sięgnij po tą aplikację.

Wolisz jednak język angielski, ale nigdy nie masz czasu powtarzać słówek? Wypróbuj Fiszki, dzięki tej aplikacji możesz przećwiczyć słówka z czterech kategorii: dom, muzyka, podróże i jedzenie. Aplikacja poda Ci najpierw słowo po polsku, a następnie po angielsku. Użytkownik sam zaznacza, czy dobrze, czy źle odpowiedział, a aplikacja powraca do tych słówek, z którymi masz problem.

Legimi to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czytania książek i czasopism, dzięki której masz dostęp do setek tytułów. Z poziomu aplikacji możesz wybrać książkę z intersującej Cię kategorii lub posłuchać sugestii innych czytelników. Wybrany tytuł możesz kupić z poziomu aplikacji lub z poziomu strony internetowej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest to, że wszystkie dane są w chmurze, więc możesz zacząć czytać książkę na komputerze, a po kilku godzinach kontynuować na telefonie – aplikacja dokładnie zapamięta na której stronie skończyłeś czytać poprzednim razem.

Plan Lekcji , czyli aplikacja, która przyda się każdemu uczniowi i studentowi. Wystarczy raz wpisać swój plan zajęć i już zawsze będziemy mieć go pod ręka. A jak dodać lekcję? Nic prostszego wystarczy potrząsnąć telefonem i już można uzupełniać dane: przedmiot, sala, nauczyciel i czas trwania zajęć.

Aplikacje Smartfony Windows