Najpopularniejsze gry 2013 roku

2013 rok obrodził w nowe przełomowe gry oraz odświeżone wersje uznanych klasyków. Oto kilka najpopularniejszych tytułów ostatnich miesięcy.

Od kilku miesięcy pierwsze miejsce na listach sprzedaży niepodzielnie piastuje “The Last of US”. Jest to gra zręcznościowa dziejąca się w opanowanej przez epidemię zombie Ameryce, w której nietypowa para: mężczyzna i nastoletnia dziewczyna musi walczyć z plagą zombie. Inspiracją dla tytułu była kultowa książka Cormaca McCarthy?ego, ?Droga?, a głosu w grze użyczyli znani amerykańscy aktorzy,  Troy Baker i Ashley Johnson.

Inną grą skazaną na sukces jest 5. część ?Grand Theft Auto?, w której wcielić się będzie można w rolę postaci z kalifornijskiego światka przestępczego. Tytuł już zresztą wskoczył na drugie miejsce rankingów sprzedaży. Gracze będą stawali się każdym z trzech bohaterów gry, a do ich dyspozycji będzie niespotykany dotąd arsenał pojazdów i broni. Twórcy zapowiadają, że będzie to najbardziej rozbudowana gra typu real-world (czyli taka, w której postacie mogą swobodnie przemieszczać się po miejscu akcji) w historii serii i w historii firmy Rockstar Games. Premiera ?GTA V? już 17 września. Kolejnym niezwykle popularnym tytułem 2013 roku jest “Bioshock: Infinite”, gra oparta na koncepcie znanym jeszcze z Mario Brosa (i z bajek): zadaniem głównego bohatera est uratowanie księżniczki. Wszystko zaś dzieje się we współczesnych, dystopijnych, ogarniętych przez fanatyków religijnych Stanach Zjednoczonych. Krytycy zachwycają się, mówiąc, że to jedna z najlepszych i najbardziej dopracowanych gier, jakiekolwiek powstały. Kolejnym kandydatem na hit komercyjny jest ?Batman: Arkham Origins? ? preqąuel przygód ąBatmana z serii ?Arkham?. W tej zręcznościówce 3D poznajemy młodego superbohatera, który musi stawić czoła przybywającym do Gotham najgroźniejszym bandytom z całego globu, z tajemniczym hersztem Czarną Maską na czele.  Wskrzeszenia doczekała się słynna seria o przygodach Lary Croft, “Tomb Raider”. Od 1996 na postaci odważnej archeolożki i poszukiwaczki skarbów wychowują się miliony nastolatków na całym świecie. Gra zostaąła odświeżona, a nawet sama główna bohaterka ma już nieco więcej lat, choć nadal wygląda bardzo ponętnie… Jak zwykle doskonałe wyniki sprzedaży zanotuje też prawdopodobnie seria gier EA Sports ? FIFA 2014, NHL 2014 i NBA 2014. Co roku fani piłki nożnej, hokeja i amerykańskiej koszykówki dostają kolejne udoskonalenia. Szczególnie pierwsza gra, na kilka miesięcy przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Brazylii, na pewno sprzeda się doskonale.

Więcej na temat najpopularniejszych gier 2013 roku w serwisie gram.pl – największym polskim serwisie o grach komputerowych i wideo.

Aktualności Gry