Kurs GIT — dlaczego warto w niego zainwestować?

GIT to oprogramowanie używane przez programistów, za pomocą którego można zapisywać zmiany i wymieniać je między lokalnymi repozytoriami. Dzięki temu nad jednym projektem może pracować wiele osób jednocześnie. Ten system kontroli cieszy się dużą popularnością, ponieważ służy do zarządzania historią kodu źródłowego i z tego powodu jest często wykorzystywany w branży IT. Dlaczego warto zainwestować w kurs GIT? Podpowiadamy.

kurs git

Czy znajomość GIT jest wymagana u programistów?

Znajomość GIT jest wymagana u programistów, ponieważ jest to uniwersalne narzędzie do zarządzania kodem źródłowym, które wykorzystuje większość firm z branży. Umiejętność posługiwania się GIT-em jest więc wymagana od każdego programisty, niezależnie od tego, w jakim języku koduje. Z tego powodu każda osoba, która chce pracować w branży IT powinna zainwestować w kurs GIT, aby potrafiła kontrolować zmiany w plikach nad którymi będzie pracowała.  

Kurs GIT to podstawa w branży IT

Kurs GIT oferowany przez https://futurecollars.com/kursy/git/ powinna ukończyć każda osoba, która chce pracować w branży IT. Jest to uniwersalna podstawa, dlatego pracownik niezależnie od swojego doświadczenia czy pozycji powinien wiedzieć, jak z nim pracować. Po ukończeniu takiego kursu nie tylko zwiększymy efektywność swojej pracy, ale również wzbogacimy CV o kolejną pozycję. Szkolenie z GIT to też świetna propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z branżą IT, są zainteresowane pracą programisty i chciałyby zacząć przygotowywać się do tego zawodu.

Jakie możliwości oferuje GIT?

GIT świetnie sprawdza się w przypadku projektów nad którymi pracuje kilka osób, lecz używany jest również przez programistów, którzy samodzielnie opracowują dane zagadnienie. Narzędzie to umożliwia powrót do poprzedniej wersji projektu, porządkuje go i chroni przed utratą kodu. Praca w GIT opiera się na używaniu repozytorium, czyli takiej bazy danych, która przechowuje informacje o aktualnym a także historycznym stanie danego projektu. Może być ono lokalne lub zdalne.  

To pierwsze programista posiada na swoim komputerze. Z kolei to drugie znajduje się w innej lokalizacji, do której istnieje odwołanie w repozytorium lokalnym. Korzystanie z tego narzędzia pozwala więc, aby wiele osób pracowało nad jednym projektem jednocześnie. Program ten dodatkowo obsługuje zarówno języki tekstowe jak i programowania, dlatego właśnie jest najczęściej wykorzystywany w branży IT, mimo że istnieją inne, podobne narzędzia.

Aktualności Poradniki Programowanie