Komunikacja mobilna ChatOn

Samsung Electronics Co. Ltd., ogłosił premierę ChatON, darmowej usługi komunikacji mobilnej, która pozwala użytkownikom komunikować się za pośrednictwem różnych typów telefonów komórkowych.

ChatON to globalna usługa marki Samsung umożliwiająca nawiązywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, niezależnie od platformy wykorzystywanej w danym telefonie ? dzięki temu użytkownicy różnych typów telefonów komórkowych mogą komunikować się za pomocą wiadomości tekstowych, zdjęć i plików wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki ChatON komunikacja może odbywać się także na wspólnym czacie, a posiadanie klienta internetowego umożliwia łatwe dzielenie się treściami i prowadzenie rozmów między telefonem komórkowym, a komputerem osobistym.

? Dzięki usłudze ChatON Samsung znacznie uprościł komunikację mobilną, umożliwiając użytkownikom łączenie się z telefonami specjalistycznymi, które planujemy niedługo wprowadzić na rynek i ze wszystkimi najważniejszymi smartfonami ? powiedział Ho Soo Lee, Dyrektor Centrum Rozwiązań Medialnych w Samsung Electronics. ? Użytkownicy z całego świata mogą teraz cieszyć się prostszym i bogatszym kontaktem interaktywnym z kimkolwiek zapragną, co oznacza nowy rozdział w komunikacji mobilnej.

Usługa ChatON, dostępna w ponad 120 krajach i obsługująca do 62 języków, ma dwa tryby funkcjonalności. Podstawowy tryb dostępny jest dla użytkowników telefonów specjalistycznych, którzy preferują prostą i łatwą formę komunikacji ? w trybie tym użytkownicy mogą przesyłać między sobą teksty, zdjęcia, wydarzenia z kalendarza, kontakty i dzielić się emocjami poprzez łatwą w użyciu, aplikację.

Użytkownicy smartfonów mogą skorzystać z trybu zaawansowanego, który wzbogaca komunikację poprzez możliwość sprawdzenia za pomocą ?rankingu interakcji?, jak często komunikują się oni ze swoimi znajomymi oraz zamieszczania komentarzy na profilach znajomych. Użytkownicy mogą również stworzyć ?wiadomość animowaną?, która umożliwia kreowanie własnych treści poprzez odręczne pisanie tekstów, dodawanie dźwięków i wybieranie zdjęć służących za tło. Wszystkie zdjęcia i filmy w każdym okienku konwersacji można oglądać w generowanym automatycznie elemencie interfejsu zwanym ?trunk? służącym do wymiany treści.

Usługa ChatON pozwala użytkownikom przyłączać się do społeczności, co umożliwia błyskawiczną i elastyczną komunikację za pomocą telefonu komórkowego. Usługa ChatON dostępna jest na całym świecie, dzięki czemu użytkownicy mogą za darmo i w łatwy sposób komunikować się z przyjaciółmi i rodziną w różnych krajach.

Usługa Samsung ChatON będzie stopniowo udostępniana dla wszystkich najważniejszych smartfonów, tabletów, notebooków i telefonów specjalistycznych marki Samsung, w tym dla telefonów, których premiera zostanie ogłoszona na targach IFA 2011.

Aplikacje Internet Systemy telekomunikacja