Kolejna aplikacja ratująca życie na Android-a

Pojawiła się nowa aplikacja na Android-a, która pomaga w utrzymaniu dobrego zdrowia. Jest ona dedykowana na smartfon Samsung GALAXY S III oraz tablet Samsung GALAXY Note 10.1 . S Health to narzędzie, które gromadzi, monitoruje i analizuje dane z czujników medycznych, takich jak glukometry, ciśnieniomierze i wagi analizujące skład ciała.Dzięki temu rozwiązaniu, aplikacja S Health potrafi zamienić smartfony firmy Samsung w osobistego asystenta medycznego. Pomaga ona również pacjentom w monitorowaniu kluczowych danych dotyczących zdrowia.

?Medyczne i zdrowotne rozwiązania mobilne Samsunga zawierają innowacyjne technologie, które w pełni wykorzystują potencjał mobilności, zwiększając efektywność usług medycznych i ograniczając koszty? – powiedział BumCoo Cho, Senior Vice President of Samsung Electronics Mobile Communications Division. – ?Mobilne rozwiązania zdrowotne zapewniają wyższą jakość usług poprzez systematyczne zarządzanie danymi. Użytkownicy będą mogli monitorować swój stan zdrowia, jednocześnie komunikując się z personelem medycznym, co przełoży się na większą satysfakcję pacjentów?.

Zarówno Samsung GALAXY S III, jak i GALAXY Note 10.1, mogą odbierać dane przez Bluetooth lub USB. Aplikacja generuje wykresy i tabele, dzięki którym użytkownicy mogą łatwo sprawdzić, czy utrzymują zdrowy styl życia.

 

Aktualności Android Aplikacje Smartfony