Jakie telewizory kupują Polacy ?

Skapiec.pl przygotował kolejny raport specjalny, prezentujący preferencje zakupowe polskich internautów. Najnowsza publikacja poświęcona została telewizorom.

Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że w drugim kwartale 2013 r. internauci podczas poszukiwań telewizora największą wagę przykładali do jego wielkości. Dla 38% użytkowników Skąpiec.pl to właśnie długość przekątnej ekranu była najistotniejszą informacją. Filtr ?Producent? był wybierany z kolei przez ponad 22% użytkowników, co pokazuje jak dużą wagę kupujący przywiązują do konkretnych marek. Popularnością na poziomie 13 punktów procentowych cieszył się filtr ?Technologia?, ok. 8,5% internautów w pierwszej kolejności zwracało uwagę na częstotliwość odświeżania, a 5,28% – rozdzielczość telewizora. Dodatkowymi funkcjami telewizora, takimi jak Wi-Fi czy DVD było zainteresowanych tylko około 5% użytkowników porównywarki. Na skorzystanie z filtra ?Tuner TV? zdecydowało się 4% poszukujących, natomiast tylko 2,44% z nich interesowało, jaką klasę energetyczną będzie posiadał telewizor.

Wyniki raportu

Najczęściej wybieraną wielkością telewizora w okresie od kwietnia do czerwca 2013 r. były 32? (13,53% wyborów internautów). Ponad 10% internautów poszukiwało 40- lub 42-calowych odbiorników, niespełna 9% szukało ekranu o rozmiarze 46?.

Jeżeli chodzi o najpopularniejszego producenta telewizorów to został nim Samsung. Aż 33% internautów poszukiwało odbiornika tej właśnie firmy. Na drugim miejscu uplasowały się telewizory LG z prawie 18% popularnością, zaś najlepszą trójkę zamyka Panasonic ? 14,45 punktów procentowych. Zaraz za nim znalazło się Sony (ponad 12%), a pięcioprocentowy próg przekroczyły jeszcze tylko firmy Philips (6,41%) oraz Sharp (5,48%).

W filtrze ?Technologia? prym wiodła opcja LED. Aż 75% internautów rozglądało się właśnie za takim odbiornikiem. Telewizory plazmowe zainteresowały już tylko 13% poszukujących, zaś technologia LCD zyskała uznanie tylko 11% użytkowników.

Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że prawie 30% poszukujących telewizora w filtrze ?Częstotliwość odświeżania? wybierało 100 Hz, a niespełna 23% – 200 Hz. W przypadku rozdzielczości obrazu internauci w zdecydowanej większości (85,68%) stawiali na opcję 1920×1080 pikseli. Tylko niewiele ponad 5 procent poszukujących zdecydowało się wybrać rozdzielczość 2560×1080.

Jakie dodatkowe funkcje telewizora wzbudziły największe uznanie użytkowników porównywarki cen?

Niemal połowa z nich (45,14%) chciałaby, aby telewizor mógł łączyć się bezprzewodowo z internetem za pomocą Wi-Fi i aby miał możliwość oglądania trójwymiarowego obrazu (42,74%). Opcję ?Ethernet?, czyli możliwość łączenia się z internetem za pomocą kabla, wybierało niecałe 4% poszukujących, a 2,51% chciałoby mieć wbudowane DVD.

Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/17/

Aktualności Rankingi