Jaki wybrać telewizor ?

Z opublikowanego raportu serwisu Skąpiec.pl wynika, że największe znaczenie ma rozmiar telewizora, jego marka oraz technologia. Dla okl 35% internautów to przekątna ekranu odgrywała najważniejszą rolę. Prym wiodły telewizory 32- i 42-calowe. Ponad 22% użytkowników porównywarki zaczynało swoje poszukiwania od wyboru producenta telewizora – najpopularniejsze okazały się modele marek Samsung, LG i Sony.
Wśród dostępnych technologii zdecydowanie najczęściej wybieraną okazała się technologia LED ? zaznaczało ją prawie 80% internautów. Zaraz za nią uplasowały się plazmy (11,28%) i telewizory LCD (5,83%).
Niewielkim zainteresowaniem cieszyła się częstotliwość odświeżania (8,86%). Internauci, którzy kierowali się tym parametrem, szukali telewizorów 100-, 200- oraz 400-hercowych.
Spośród dodatkowych funkcji, które posiadają nowoczesne telewizory, niezbędne dla 35% internautów okazało się Wi-Fi. Mniejszą popularnością cieszyły się w ostatnich miesiącach telewizory 3D, których szukało niespełna 18% użytkowników. Telewizory z zakrzywionym ekranem, które niedawno pojawiły na rynku, nie wzbudzają jeszcze dużego zainteresowania konsumentów.
Nie bez znaczenia dla poszukujących idealnego modelu telewizora okazała się również rozdzielczość. Zdecydowaną przewagą cieszyły się w ostatnim czasie telewizory Full HD (71%). Coraz bardziej zyskują na uwadze również telewizory 4K. Co czwarty użytkownik, korzystający z filtra ?Rozdzielczość? wybierał właśnie ten rodzaj urządzenia. Pierwszą trójkę zamykają telewizory HD Ready (3,63%).
Top TV

W raporcie znalazł się również ranking najpopularniejszych produktów. Pierwsza piątka topowych modeli przedstawia się następująco:
1. Sony KDL-50W829
2. LG 47LA660S
3. Samsung UE48H6400
4. LG 42LA660S
5. Sony KDL-50W805
Dodatkowo w publikacji pojawiło się zestawienie najczęściej wyszukiwanych telewizorów w poszczególnych przedziałach cenowych.

tv_infografika
Jak wybrać odpowiedni telewizor?
Zaproszeni do raportu eksperci podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora. Biorą pod lupę nie tylko poszczególne parametry, ale także bezpieczeństwo zakupów w sieci. Nie zabrakło również miejsca na nowości i trendy na rynku telewizorów, które z roku na rok coraz bardziej zaskakują.
Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony: http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/33/

Aktualności Hardware Rankingi