Jak wybrać najlepszą drukarkę do domu?

Na rynku masz wybór drukarek pomiędzy atramentowymi i laserowymi. Od Ciebie i Twoich potrzeb zależy, na którą się zdecydujesz. Przy zakupie powinieneś jednak zwrócić uwagę na takie rzeczy jak koszt druku oraz dostępność zamiennych tonerów.

laptop-1016287_1280

Atramentowa czy laserowa – która jest lepsza

Zamierzasz kupić drukarkę i nie wiesz, na którą się zdecydować? Przede wszystkim powinieneś zastanowić się nad tym, jakie są Twoje oczekiwania i do czego taki sprzęt będzie Tobie służył. Przeanalizuj także wszystkie koszty dodatkowe i dopiero na tej podstawie wybierz najlepszy rodzaj dla siebie.  Jeśli zastanawiasz się nad drukarką laserową to musisz pamiętać, że z reguły ich cena jest dużo wyższa od tych atramentowych. Pamiętaj także o tym, że jeśli zdecydujesz się na kolorową drukarkę laserową to koszt wymiany tonerów do niej będzie jeszcze wyższy. Jeśli szukasz zwykłej drukarki do użytku codziennego to powinieneś rozważyć zakup sprzętu atramentowego. Jego cena jest dużo niższa i dotyczy to także wymiany kartridży. Niezależnie od tego na jaki sprzęt się zdecydujesz pamiętaj o tym, że warto sprawdzić kilka modeli i znaleźć do nich zamienniki oryginalnych tuszy.

Jak dobierać właściwe tusze?

W zależności od tego, jaki posiadasz rodzaj sprzętu to takich rodzajów tonerów będziesz potrzebował. Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę model oraz typ swojego urządzenia, a także dobrać odpowiednie kolory, jeśli masz w domu kolorową drukarkę. Ponadto musisz określić czy pojemnik z tuszem powinien być jeden czy też podzielony na kolory – zależy to od Twojego sprzętu. Obecnie na rynku jest wielu producentów, którzy oferują nowe kartridże. Pamiętaj jednak, że te oryginalne od producenta na pewno będą bardzo drogie. Rozwiązaniem, które pozwoli Ci płacić mniej za drukowanie będzie zakup zamienników kartridży. Możesz je kupić i dopasować między innymi na tej stronie internetowej: http://www.asarto.pl. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zamienniki są duże tańsze od tonerów oferowanych przez producentów drukarek. Dodatkowo mają taką jakość wydruku a jedyne co je różni to marka. Jeśli zatem nie lubisz przepłacać to zdecyduj się na zamienniki.

Aktualności Poradniki