Inteligentna nawigacja Blow z 3G

Nawigacja BlowBLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, zaprezentował unikalną, pięciocalową nawigację samochodową BLOW 500 Traffic z wbudowanym modułem komunikacji 3G i najnowszym oprogramowaniem AutoMapa. Jest to jedyny model nawigacji, dostępny na rynku, z wbudowanym modułem 3G.

Dzięki zastosowaniu mechanizmu szerokopasmowego transferu danych, szybkiego procesora i najwyższej klasy odbiornika satelitarnego, urządzenie pozwala niezwykle szybko i precyzyjnie wyznaczyć położenie pojazdu nawet w trudnych warunkach terenowych, a także inteligentnie modyfikować trasę przejazdu w zależności od bieżącej przepustowości arterii komunikacyjnych, blokad drogowych, itp. Dzięki temu użytkownicy BLOW 500 Traffic mogą znacznie szybciej od pozostałych kierowców dotrzeć do celu podróży, nie tracą czasu, paliwa i dobrego humoru. Duży ekran dotykowy o przekątnej 5 cali wyświetla duży obszar mapy i prezentuje ważne informacje o ruchu, wypadkach i kontrolach drogowych. Nawigacja wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem i solidnym wykonaniem.

Za wyznaczanie tras i prezentację terenu odpowiada najnowsza wersja oprogramowania AutoMapa zawierającą ponad 5060 miast i miejscowości w Polsce, ponad 640 tysięcy Użytecznych Punktów (POI), około 3 miliony budynków oraz dokładne plany nawigacyjne kilkudziesięciu tysięcy miast w 44 państwach Europy. Użytkownicy mogą korzystać z asystenta pasa ruchu dla polskich i europejskich dróg, który ułatwia pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i rozjazdów. Nieocenioną pomocą w pokonywaniu zakorkowanych ulic miast jest też możliwość oceny bieżącej sytuacji drogowej na ekranie nawigacji. W stosunku do poprzednich wersji oprogramowania dodane zostały informacje o progach zwalniających, sygnalizacji świetlnej i uaktualnione pozycje słupków pikietażowych, pomocne przy korzystaniu z łączności CB.

Wbudowany moduł łączności 3G pozwala na pobieranie informacji z Internetu, jak też odbieranie poczty elektronicznej oraz korespondencji z komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu czy Skype. BLOW 500 Traffic może służyć jako telefon z wbudowanym głośnikiem, umożliwiając obsługę książki adresowej i historii połączeń. W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne, bądź rozmowy telefoniczne. Może ona też pełnić rolę odtwarzacza audio-wideo oraz transmitera FM umożliwiającego transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia.

BLOW oferuje też opcjonalnie najwyższej klasy uchwyty samochodowe firmy HR Auto-Comfort zapewniające bezpieczeństwo nawigacji i pozwalające optymalnie dostosować położenie urządzenia w kokpicie samochodu. Przeprowadzone testy potwierdziły, że w przeciwieństwie do wielu, obecnych na rynku systemów mocowań, uchwyty oferowane przez BLOW nie odklejają się przy skrajnie niskich lub wysokich temperaturach, jak również przy dużej wilgotności powietrza i długotrwałych wstrząsach.

Nawigacja BLOW 500 Traffic z najnowszym oprogramowaniem nawigacyjnym AutoMapa dostępna jest na rynku polskim odpowiednio w cenie:

BLOW 500 Traffic AutoMapa ? 799 PLN brutto.

***
Specyfikacja techniczna BLOW 500Traffic:

System operacyjny: Windows CE.Net 6.0 Core
Procesor (CPU): SiRF Atlas-V, AT550, ARM1136JF, 600 MHz ARM11 z 16KB D-cache i Icache, 16KB D-TCM i I-TCM, 250 MHz Enhanced DSP for GPS
Pamięć RAM: DDR SDRAM, 64/128MB DDRII
Pamięć Flash: SLC FLASH 64M/128M, MLC FLASH 2G/4G/8G
Odbiornik GPS: Wbudowany moduł SiRF SE4150L,
Pamięć zewnętrzna: microSD Max 8GB
Wyświetlacz: Panel dotykowy TFT-LCD 5″, 16×9, 800x480p
Moduł 3G(WCDMA): WCDMA (UMTS) 384 kbps, EDGE 237 Kbps, GPRS 85.6 Kbps. Wbudowany moduł 3G pozwala na nawiązanie połączenia z internetem przy wykorzystaniu aktywnej karty SIM. Jest to bardzo wygodne przy wymianie danych w AutoMapa Traffic.
Transmiter FM: SNR ? 60 dB, Separacja kanałów stereo > 40 dB. Umożliwia przesłanie dźwięku z nawigacji do odbiornika FM
Internet: połączenie przez moduł 3G. Możliwość przeglądania stron internetowych na urządzeniu oraz instalowanie aplikacji typu (mobile GG, klient poczty internetowej).
Odtwarzane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI
Odtwarzane formaty audio: MP3, WMA, WAV
Odtwarzane formaty obrazów: JPEG, BMP, PNG, GIF
Adapter samochodowy: Wejście 12-24V, wyjście 5V/2A poprzez gniazdo mini USB
Wyświetlacz: Panel dotykowy TFT-LCD 5″, format 16×9, 800x480p
Języki: Kilkanaście języków, domyślnie POLSKI
Głośnik: Wbudowany głośnik 8ohm 1W
Mikrofon: Wbudowany, wysokiej czułości
Gniazdo słuchawek: Gniazdo Jack 3.5mm stereo
Bateria: 3,7V Li-polimerowa, prąd ładowania 500mA
Wymiary: 133x83x13mm

Aktualności Elektronika