Garmin Monterra – nawigacja z Androidem i Wi-Fi

Garmin wprowadził nowe wielofunkcyjne urządzenie nawigacyjne Monterra, które oprócz obsługi GPS oferuje także bezprzewodową komunikację za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi oraz zarządzane jest przez system operacyjny Android. Urządzenie zapewnia miłośnikom aktywnej turystyki oraz zawodowcom korzystającym z urządzeń GPS typu outdoor możliwość idealnego dostosowania go do własnych potrzeb. Dzięki modułowi Wi-Fi, w prosty sposób można uzyskać dostęp do Google Play Store, pobierać aplikacje bezpośrednio do urządzenia i korzystać z nich w dowolnym miejscu, bez względu na to, jak surowe warunki w nim panują.

 

Wytrzymała, wodoodporna (IPX7) obudowa zapewnia komfort użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. System podwójnego zasilania (akumulator oraz baterie typu AA) został zaprojektowany specjalnie z myślą o długich wyprawach w nieznane. 4-calowy ekran ze szkła mineralnego jest doskonale czytelny nawet w pełnym słońcu, a dodatkowy system podświetlania sprawdzi się przy ograniczonym świetle.

Wykorzystanie popularnego systemu Android oraz możliwość bezprzewodowego połączenia z siecią dają użytkownikom Monterra dostęp do rozległej bazy aplikacji sklepu Google Play. Wśród tysięcy programów można znaleźć szereg przydatnych dla globtroterów i fanów aktywnego wypoczynku narzędzi ? od rozbudowanych i profesjonalnych systemów nawigacyjnych z dziedziny rolnictwa czy leśnictwa, po proste aplikacje rekreacyjne pozwalające na zaplanowanie weekendowego wypadu za miasto. Dodatkowo, na użytkowników urządzenia Monterra czeka niespodzianka w postaci preinstalowanego, popularnego w Europie, outdoorowego programu PeakFinder, który umożliwia określenie położenia i nazw najbliższych szczytów górskich.

Dzięki wysokiej czułości oraz dwuzakresowemu odbiornikowi GPS i GLONASS urządzenie szybko lokalizuje satelity i utrzymuje stabilność połączenia nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto Monterra wyposażona jest w 3-osiowy kompas, akcelerometr, wbudowany wysokościomierz barometryczny oraz sensor UV.

 Nowością jest unikalna funkcja 3D MapMerge. Pozwala ona nakładać na siebie i łączyć dwa rodzaje map ? np. mapę bazową, Topo lub widok w trybie BirdsEye. Powstałą w ten sposób unikalną mapę możemy oglądać na ekranie urządzenia w trzech wymiarach. Przykładowo, można połączyć obraz BirdsEye z mapą bazową z cieniowanym reliefem.

Urządzenie posiada również wbudowany aparat cyfrowy (8Mpx) z lampą błyskową LED, funkcją autofocus i geotagowania oraz kamerę wideo z możliwością nagrywania filmów HD w rozdzielczości 1080p.

Aktualności Android Hardware Sprzęt satelitarny