HackerOne ? bezpieczny Internet!

Co powstanie z wspólnej inicjatywy dwóch potężnych firm jakimi są Facebook i Microsoft, które zaangażowały się w projekt o nazwie HackerOne, inaczej akcje likwidacji dziur w oprogramowaniu, które krąży w Internecie?

Wielkie koncerny do obecnej chwili miały swoje własne ?akcje? tego typu.  Przykładowymi firmami reprezentującymi ten styl postępowania są Chrome czy Firefox, które płaca użytkownikom za wyszukiwanie dziur w swoich przeglądarkach.  Do tej pory jednak nikt nie próbował w żaden sposób zarządzać takimi działaniami i co więcej aby płacić za znajdowanie błędów w popularnym oprogramowaniu (m.in. OpenSSH, BIND, ISC DHCP, libjpeg, Chromium, OpenSSL, KVM).  Stąd właśnie zrodziła się inicjatywa Hacker One zorganizowana przez Facebook i Microsoft. Ma ona działać na globalną skale i nagradzać ?hakerów?, którzy znajdują błędy w popularnych protokołach internetowych, językach programowania, a nawet oprogramowaniu serwerowym.

Organizatorzy akcji chcą również nagradzać, wszystkich którzy znajdą błędy w ?Internecie?. Ogólnie nie ma tu wymienionej listy programów jednak, możemy czytać o nagrodach dla znalazców luk w oprogramowaniu dla funkcjonowania? globalnej sieci?.

Nie ustalono, mimo wszystko  jakie mają być wartości nagród, lecz wiadomo iż, minimalny progów wartości nagrody wynosi około 500 dolarów.

Strona projektu: https://hackerone.com

Bezpieczeństwo