Gry mobilne czerpiące z dorobku literatury i filmu

Kto lubi produkcje growe bezpośrednio nawiązujące do kultowych filmów, seriali oraz literatury powinien sprawdzić poniższe pozycje gier na androida i iOS. Na niektóre trzeba będzie nieco poczekać, ale warto jużteraz zarezerwować czas na rozgrywki.

Niedawno ukazała się Star Wars: The Old Republic ? gra której akcja toczy się w uniwersumGwiezdnych Wojen. Na ten tytuł z niecierpliwością czekało tysiące graczy. O planach wypuszczenia serii wiadomo było już od pewnego czasu. Do zadania przydzielone zostały trzy doświadczone studia ? DICE, Visceral i BioWare. Z założenia gry miały być dojrzałymi produkcjami, odchodzącymi od infantylnej atmosfery chociażby Angry Birds: Star Wars czy LEGO Star Wars.Old Republic to klasyczne MMO. Gra bezpośrednio nawiązuje do fabuły filmów kultowej serii.Nawet użyta w grze ścieżka dźwiękowa: melodie, jak i odgłosy mieczy świetlnych czy tła są dokładną kopią tego, co znamy z kina.
Deweloperzy zdecydowali się na instancjonowanie planet ? jeśli liczba graczy na jednej osiągniemożliwe maksimum, system tworzy jej replikę i tam umiejscawia kolejne osoby. Pozwala to na uniknięcie przeludnienia na planetach, może jednak zadziwić graczy przyzwyczajonych do ogromnych światów.

Prócz wciągającej fabuły, różnej dla każdej z klas, bohater w zależności od pochodzenia i płci posiada własne charakterystyczne zachowania, oryginalny sposób konstruowania zdań oraz ton wypowiedzi. Dodatkowo smaczku dodają reakcje towarzyszy, dzięki czemu nawet powtarzalne misje potrafią zaskoczyć.

Kolejne dwie pozycje pozostają na razie w sferze zapowiedzi. Pozostając w klimacie science fiction warto zwrócić uwagę na Firefly Online ? grę na podstawie nieodżałowanego serialu pod tym samym tytułem. W grze wcielimy się w postać kapitana statku, który ma za zadanie skompletować załogę, będzie przeżywać liczne przygody oraz rywalizować z innymi graczami o przetrwanie. Gra ma dać posiadaczom systemów Androidów oraz iOS możliwość rozgrywki międzyplatformowej. Tytuł ma ukazać się latem 2014.

Wisienką na torcie jest zapowiadana na koniec 2014 The Franz Kafka Videogame. Studio mif2000, znane z parodii Szekspira w grze Hamlet or the Last Game without MMORPG Features, Shaders and Product Placement, zabrało się tym razem za literaturę czeskiego pisarza. Wraz z głównym bohaterem K. udamy się w surrealistyczną podróż inspirowaną literackim dorobkiem pisarza oraz wątkami jego biografii. Postać wyruszy w podróż swojego życia, prowadzącą po na wiązaniach do takich opowiadań i powieści, jak Przemiana, Ameryka czy Zamek. Podstawę rozgrywki stanowią zagadki wymagające umiejętności logicznego myślenia, analizy i kojarzenia faktów. Smaku dodaje estetyka gry, utrzymana w surrealistycznej konwencji rodem z obrazów René Magritte’a. Więcej tytułów, informacji oraz recenzji gier mobilnych na Androida oraz iOS można znaleźć na stronie YourApps.info ? nie tylko tych intertekstualnych.

Aktualności Android Gry