Gry na tablety

Nowoczesne platformy mobilne takie jak smartfon lub tablet dzięki zastosowanemu w nich akceleratorowi ruchu pozwoliły twórcom gier komputerowych na wprowadzenie nowych możliwości rozrywki, nieznanych na tradycyjnych PC-tach wykorzystujących myszkę i klawiaturę.
Na tablety wydawane jest mnóstwo gier, z których niektóre produkcje rozmachem dorównują tradycyjnym grom komputerowym. Jednocześnie dynamicznie rozwija się też rynek gier prostych, o nierozbudowanej fabule, jednak olbrzymiej grywalności. Przykładem takiej gry, wydanej nie tylko na tablety, jest gra Angry Birds. Pierwotnie została ona opublikowana na systemy Android, obecnie dostępna jest na praktycznie każdy tablet, a także inne urządzenia.
O tym, do jakich gier wykorzystamy nasz tablet decyduje przede wszystkim jego specyfikacja techniczna, ze szczególnym uwzględnieniem szybkości procesora, ilości pamięci, a także wersji i odmiany zainstalowanego systemu operacyjnego. Starsze tablety mogą nie obsługiwać niedawno wydanych gier.
Odmiany gier przeznaczone na tablety wydają także tradycyjne wydawnictwa, które do tej pory znaliśmy z konsoli i PC-tów. Przykładem jest wydana niedawno przez Electronics Arts gra Need for Speed: Most Wanted. Seria Need for Speed, mająca już 17 lat, została w tym roku wydana na system Android, w który wyposażone są najczęściej tablety.
Prawdopodobnie przyszłość elektronicznej rozgrywki stoi pod znakiem mobilnych urządzeń, i coraz większa liczba osób zechce uczynić tablet przenośną mini-konsolą do gier.

Gry Tablety