Google rewolucjonizuje internet!

pingwinJak od niedawna wiemy w internecie trwa rewolucja od kiedy jeden z liderów na rynku wyszukiwarek zaktualizował swój algorytm postępowania. Co oznacza, że strony jakie wyszukujemy się nie zmieniły, jednakże ich wstępowanie w wynikach i kolejność znacznie uległa zmianie. Pozostaje nam jedynie się dostosować.

Dzień w którym, wszedł update, został nazwany – “Krwawa sobota” lub inaczej “Czerwona sobota”. Tak, właśnie  4 października tego roku został nazwano nową aktualizacje  algorytmu wyszukiwarki Google pod nazwą Pingwin 2.1. Na przykładzie będzie to wyglądać w następujący sposób. Załóżmy, że mamy swoją ulubioną grę na która wchodzimy przez Google, gdyż to jest gra przeglądarkowa czyli jakieś via www.  Przed aktualizacja była ona na pierwszej pozycji jakiegoś hasła. Załóżmy “gra samochodowa”, teraz nasza gra może pojawić się na dalszej pozycji albo nawet na którejś z kolei stronie. Ogólnie jest to zmiana/spadek na poziomie około 30% słów kluczowych, wiec w niektórych przypadkach nawet nie odczujemy różnicy.

Podsumowując, to że wasza strona spadła w wynikach wyszukiwarki nie jest do końca wynikiem firmy SEO. Pozycjonowanie strony jest jak gra w piłkę, tyle że Google jest naszym sędzią i często potrafi zmieniać zasady wręczając żółte lub nawet czerwone kartki.

Internet