W poszukiwaniu najlepszej gry dla dziecka na Halloween

Dzieci mają dzisiaj swobodny dostęp do komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych i bardzo chętnie z nich korzystają. Najczęściej maluchy oczywiście wykorzystują te urządzenia do gier różnego rodzaju. Jedną z okazji do pojawienia się nowych, tematycznych gier na urządzenia mobilne, jest chociażby Halloween. Niestety pośród nich znaleźć można wiele pozycji, które nie do końca nadają się dla najmłodszych, gdyż są pełne krwi i brutalnych scen. Jaka będzie więc najlepsza gra na urządzenia mobilne dla naszej małej pociechy?
Czysta rozrywka, a może zabawa i edukacja?

Poszukując tej najlepszej gry na Halloween warto zastanowić się na początek czego chcemy od takiej gry. Na Halloween producenci gier przygotowują bowiem dla dzieci tytuły zarówno oferujące czystą rozrywkę, ale bez brutalności, jak i takie, które poprzez zabawę dodatkowo mogą czegoś nauczyć. Przybliżymy więc teraz dwie najlepsze gry na Halloween, z których jedna jest czysto rozrywkowa, a druga dużo bardziej edukacyjna.

halloween01

Angry Pumpkins Halloween”

Pierwsza gra oferuje przede wszystkim dużo rozrywki dzieciom. Nie bez powodu wybraliśmy właśnie tę jako najlepszą według nas, gdyż jest duża szansa, że podbije ona serca dzieciaków. Każde dziecko świetnie zna serię gier Angry Birds, w których to wystrzeliwuje się z procy zabawne ptaszki, które zniszczyć mają zielone świnki i konstrukcje na jakich postacie te się znajdują. Gra dostępna jest w dziesiątkach różnych wersji sezonowych, ale znajdziemy także jej pewnego rodzaju kopię, jaka stworzona została właśnie na potrzeby Halloween. W grze Angry Pumpkins Halloween nie strzelamy z procy ptaszkami, ale szalonymi dyniami z zabawnymi, czasem groźnymi, minkami. Graficznie gra nawiązuje klimatem do mrocznego czasu Halloween, a do zburzenia mamy konstrukcje na których znajdują się różne zabawne postacie, także związane z tym świętem. Gra oferuje ogrom rozrywki, jest dobra dla dzieci już od 7 roku życia, a do tego można ją pobrać zupełnie za darmo na system Android.

 

Czas ruszyć trochę głową, czyli „Halloween dla maluchów”

Druga propozycja naszej gry na Halloween dla dzieci to już coś zdecydowanie bardziej edukacyjnego, ale równie zabawnego i dającego moc rozrywki. „Halloween dla maluchów” to tak naprawdę zestaw kilku gier tematycznie nawiązujących do tego święta, w których to dziecko musi na przykład dopasować do siebie różne elementy, ułożyć puzzle, rozpoznać kolory bądź dźwięki, a nawet samodzielnie coś pomalować. Gra ta rozwija więc wiele umiejętności naszych dzieci i jest niezwykle uniwersalna, gdyż duży zestaw form zabawy umożliwi dziecku łatwe wybranie tej najlepszej dla siebie. Co ważne, gra nie wymaga aktywnego połączenia z internetem i można grać w nią także wspólnie, co stanowi doskonałą formę do rodzinnego spędzenia czasu z naszą pociechą. Gra dostępna jest na system Android i, choć jest płatna, to naprawdę warto pobrać ją na telefon lub tablet swojego dziecka. Aplikacja przeznaczona jest dla dzieci już od 3 roku życia. Zabawna i kolorowa grafika z pewnością ucieszy Twoje dziecko, a zadania które będzie rozwiązywało, z pewnością rozwiną wiele jego umiejętności.

Aktualności Gry