Dlaczego warto postawić na Google Merchant Center?

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest prowadzić skuteczny sklep internetowy, bez działań z zakresu marketingu internetowego. Jednym z kluczowych narzędzi w tym segmencie jest Google Merchant Center. Ta usługa, która pochodzi od giganta ze Stanów Zjednoczonych, pozwala szybko i sprawnie sprzedawać oferowane przez nas produkty. No dobrze, ale co to jest Google Merchant Center tak właściwie?


google merchant center

Google Merchant Center – czyli co?Najprościej rzecz ujmując Google Merchant Center to narzędzie pozwalające w prosty sposób pokazać światu nasze produkty. Do jego prawidłowej konfiguracji wystarczy w zasadzie tylko przesłać do sieci szczegółowe informacje o stronie internetowej oraz znajdujących się tam produktach. W tym celu warto zastosować plik danych, lub też posiłkować się Google Content API for Shopping. Reklama produktowa w Google Merchant Center wymaga też kilku innych kwestii, takich jak na przykład połączenia jego konta z Google Ads. Pewną oczywistością natomiast, o której nie wspominamy już tutaj, jest z kolei założenie konta na Google.

Reklama produktowa Google Merchant Center – dlaczego warto?

No dobrze, ale dlaczego właściwie warto już teraz postawić na skuteczne prowadzenie Google Merchant Center? Otóż jak pokazują współczesne trendy marketingowe, reklama produktowa pozwala nam jak żadna inna zaprezentować produkty z witryny. Ich ogromną przewagą nad, chociażby reklamą w systemie Facebook Ads będzie to, iż nasze produkty wyświetlają się jako odpowiedź na konkretne zapytanie od użytkownika. Dzięki takiej strukturze znacząco zwiększy się na przykład możliwość osiągnięcia pożądanej przez klienta konwersji.

Google Merchant Center – koszt

Gdy mówimy o wdrożeniu usługi Google Merchant Center dla sklepu internetowego, to powiedzmy jeszcze co nieco o kosztach. Te, są przecież dla bardzo wielu przedsiębiorców rozwijających na początku swój e-commerce, kluczowe. Na szczęście koszt Google Merchant Center nie jest tak wysoki jak mogłoby się wydawać. Dużą zaletą tego systemu reklamowego jest również to, że jako reklamodawcy płacimy tu wyłącznie za realne kliknięcia. Opłata zostanie zatem naliczona wyłącznie wtedy, gdy klient trafi z prezentowanej reklamy produktowej na nasz sklep. Pamiętajmy też, że często zyski z reklamy Google są o wiele większe, niż koszty.

Jak więc widać narzędzie Google Merchant Center pozwala na dynamiczny rozwój naszego biznesu. Pamiętajmy jednak, że aby było to możliwe, musi być ona prowadzona w sposób odpowiedni. Niestety praktyka pokazuje, że nie każda agencja marketingowa sprosta temu zadaniu. Warto więc wybierać te podmioty, które mogą pochwalić się, chociażby statusem partnera sieci Google.

Aktualności Poradniki