Google monitoruje zdrowie swoim nowym zegarkiem

Urządzenia noszone to nie tylko zegarki, czy opaski fitness. Tego typu sprzęt może też służyć celom medycznym i niektóre ze smartwatchy takie, jak chociażby AppleWatch, dysponują już sensorami, które śledzą niektóre parametry naszego organizmu.

REKLAMA

Inżynierowie z tajnych laboratoriów Google X należących do firmy z Mountain View opracowali jednak coś znacznie ciekawszego, mianowicie zegarek przeznaczony do celów medycznych. Jak wynika z medialnych doniesień, nowy produkt będzie minuta po minucie dostarczać naukowcom i lekarzom dokładnych danych na temat stanu pacjenta, takich jak temperatura skóry, rytm serca, ale też warunków środowiskowych, jak hałas, natężenie światła oraz wielu innych danych.

b1230b899d1fdab83ee9b39f17ff2624

Urządzenie ma być wykorzystywane m.in. podczas prób klinicznych nowych leków, dostarczając cennych danych na temat zachowania się organizmów pacjentów, a także może być przypisywane na receptę pacjentom z różnymi chorobami w celu precyzyjnego monitorowania ich organizmu.

Google planuje nawiązać współpracę z ośrodkami akademickimi, by zapewnić swemu produktowi odpowiednią precyzję wskazań, zanim jeszcze tego lata zgłosi go do instytucji zatwierdzających urządzenia medyczne. Data debiutu urządzenia nie została jeszcze ustalona.

Aktualności Pozostałe Rozrywka