Facebook kończy 10 lat

Już jutro, Facebook obchodzi swoje 10 urodziny. Jak się to wszystko zaczęło ?  Strona internetowa The Facebook ożyła 4 lutego 2004 w pokoju Marka Zuckerberga w akademiku na uniwersytecie Harvarda. Od tamtej pory serwis społecznościowy rozwija się nieprzerwanie, stając się globalną, opartą na  mobilnych rozwiązaniach, stroną z ponad 1,2 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

?Była to dotychczas niezwykła podróż i jestem wdzięczny, że mogę być jej częścią. To niesamowite móc obserwować, jak ludzie wykorzystują Facebooka do budowania prawdziwych społeczności i pomagania sobie nawzajem na tak wiele różnych sposobów. W czasie najbliższej dekady będziemy mieli szansę połączyć wszystkich i w dalszym ciągu służyć społeczności najlepiej jak potrafimy? ? Mark Zuckerberg, Facebook CEO.

Jak bardzo zmienił się Facebook, oceńcie sami. Poniżej zdjęcie facebook z 2004 roku oraz obecne.

facebook_now facebook_old

Facebook planuje także dodatkową niespodziankę dla użytkowników.  4 lutego Facebook uruchomi funkcję ?A Look Back?, która pozwoli użytkownikom platformy obejrzeć spersonalizowany filmik lub kolekcję zdjęć przedstawiające ich najważniejsze momenty, odkąd dołączyli do Facebooka.

Jest to mały gest podziękowania dla ponad miliarda osób korzystających z Facebooka, który da im jedyną w swoim rodzaju możliwość spojrzenia w przeszłość na chwile, które były dla nich kluczowe.

Gdy funkcja zostanie uruchomiona, będziecie ją mogli wypróbować za pomocą poniższego linku:

https://www.facebook.com/lookback

Aktualności