Co tak naprawdę oznacza internet bez limitu?

Usługa nielimitowanego internetu mobilnego to gratka dla tych, którzy wykorzystują cyberprzestrzeń do częstego ściągania czy przesyłania plików. Pomimo przekroczenia określonej liczby MB nie płacą bowiem za dalsze pobieranie danych.

internet_bez_limitu

Większość z nas dzień zaczyna i kończy na korzystaniu z internetu z różnych powodów ? czy to zawodowych, czy to prywatnych. Oczywistością staje się zatem potrzeba bezlimitowego korzystanie z wirtualnego świata. Według badań NetTrack przeprowadzonych przez MillwardBrown w okresie luty-kwiecień 2014 roku wynika, że z sieci skorzystało ponad 64 procent mieszkańców naszego kraju. Co więcej ? statystyka ta pokazuje, że częściej online można spotkać panie (51 proc.) niż panów (49 proc.). Jeśli natomiast chodzi o wiek, to dominują internauci w wieku od 25 do 59 lat (źródło: http://interaktywnie.com/biznes/newsy/portale/sprawdz-ile-osob-korzysta-juz-w-polsce-z-internetu-248706).

Temu zjawisku sprzyjają również najnowsze technologie, a co za tym idzie ? coraz powszechniejsze staje się nabywanie usług, które gwarantują korzystanie z dobrodziejstwa internetu bez tradycyjnego łącza i w dowolnym miejscu. Takim właśnie produktem stał się internet mobilny bez limitu.

Nieograniczona liczba megabajtów

Usługa nielimitowanego internetu mobilnego przede wszystkim ma ułatwić użytkownikom telefonów komórkowych, laptopów, tabletów pobieranie i przesyłanie danych (plików o różnej wielkości) bez dodatkowego pobierania opłat z tego tytułu.

Przeglądając oferty takie jak np. internet mobilny bez limitu w Plusie, w pierwszej kolejności zastanowić się warto, czy zależy nam tylko na samej usłudze, czy też będziemy potrzebować do jej realizacji także urządzenia (a więc modemu, routera, laptopa, tabletu). Kolejny krok to określenie, jaki pakiet danych najbardziej nas interesuje. Do wyboru jest np. 8, 20 czy 35 GB, przy prędkości m.in. 1, 10 lub powyżej 20 Mb/s.

Zostawić czy zmienić?

Kolejna kwestia dotyczy już samej umowy ? czy zdecydować na długookresową? To na pewno opcja dla tych, którzy wolą stabilność i niezmienność ? nie śledzą nowinek technologicznych, nie czują potrzeby testowania kolejnych ofert operatorów, a przy tym są pewni, że potrzebują takiej właśnie umowy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przy korzystaniu z nielimitowanego internetu mobilnego, podobnie zresztą jak przy innych tego typu usługach, może się zdarzyć, że w międzyczasie zmieni się cennik. A być może sami nagle dojdziemy do wniosku, że potrzebny jest nam większy bądź mniejszy transfer danych i będziemy chcieli dokonać zmian w taryfie.

Warto także rozważyć, czy lepiej dokonać zakupu w salonie czy też online, gdzie z kolei można natrafić na promocję w postaci dodatkowych gigabajtów na transmisję danych.

Aktualności Internet