Internet mobilny w Niemczech – jak zapewnić sobie stały zasięg w RFN?

Planujesz kilkudniową wycieczkę do Niemiec czy przeprowadzasz się za Odrę w celach zarobkowych, docelowo na stałe? Niezależnie od długości Twojego pobytu zapewne chcesz bezproblemowo korzystać z internetu mobilnego. Dowiedz się, jak mieć stały dostęp do Sieci w telefonie podczas przebywania w Niemczech.

internet mobilny w niemczech

Jak działa roaming w UE?

Jedną z praktycznych korzyści przynależności Polski do Unii Europejskiej jest możliwość korzystania z roamingu. Mówiąc krótko, podczas podróżowania po krajach Wspólnoty, a więc i po Niemczech, masz prawo korzystać z telefonii komórkowej na takich samych zasadach jak w swoim kraju. Niezależnie od tego, czy należysz do grona abonentów Play, Plus, T-Mobile, czy Orange, jeśli na co dzień korzystasz np. z darmowych SMS-ów i połączeń, zagranicą nadal będziesz używać tej oferty i mieć bezpłatny kontakt z bliskimi. Operatorzy przyznają również pakiety danych do wykorzystania poza granicami, zazwyczaj to ok. kilku GB danych, w sam raz na czas podróży, żeby swobodnie korzystać z aplikacji mobilnych czy komunikatorów i nawigacji.

Jednak roaming także ma swoje ograniczenia. Został wymyślony jako mechanizm dla turystów, a nie osób, które wyemigrowały i chcą na stałe korzystać ze swojej oferty z kraju pochodzenia. To byłoby przecież jawne naruszenie interesów lokalnie działających operatorów. Dlatego też:

  • jeśli zwiedzasz Niemcy w celach turystycznych i przebywasz w RFN krócej niż 30 dni, sprawdź, na jakich zasadach działa roaming w UE i skorzystaj z niego, bez konieczności szukania rozwiązań na miejscu;
  • jeśli przeprowadzasz się do Niemiec na stałe, np. w celu zdobycia pracy, dowiedz się, jak korzystać z internetu mobilnego na atrakcyjnych warunkach dzięki ofercie miejscowych operatorów.

Internet mobilny – jak wybrać ofertę w Niemczech?

Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w RFN, koniecznie zapoznaj się z ofertami działających na tamtejszym rynku operatorów, takich jak:

  • T-Mobile,
  • Smartmobile,
  • O2,
  • Congstar,
  • Curved.

Są to marki, pod którymi bez problemu nabędziesz kartę prepaid lub podpiszesz umowę abonamentową. Przy aktualnie obowiązujących cenach za kilkanaście – kilkadziesiąt euro miesięcznie można liczyć na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset GB danych w pakiecie. Jeżeli natomiast interesuje Cię zakup telefonu, porównanie dostępnych aktualnie na rynku modeli znajdziesz pod adresem https://komorkomat.pl/telefony/.

Jeśli wyjeżdżasz na kilka miesięcy, np. do pracy sezonowej, nie podpisuj umowy abonamentowej – to przecież oczywiste, że nie jest Ci potrzebne zobowiązanie na najbliższe 2 lata. Dużo lepszym rozwiązaniem Twojego problemu z dostępem do Internetu mobilnego jest np. Internet Flat 50 GB, czyli oferta typowa dla niemieckiego rynku – 50 GB transferu z dobrą prędkością, brak umowy i cena 79,99 euro na 4 tygodnie. Jak wspomnieliśmy, innym rozwiązaniem są karty prepaid.

W awaryjnej sytuacji możesz skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi w miejscach publicznych (np. restauracjach, środkach komunikacji itd.), ale jest to uznawane za najmniej bezpieczną formę dostępu do Sieci. Lepiej unikać cyfrowych zagrożeń, szczególnie gdy przebywa się zagranicą.

Planuj, porównuj, nie przepłacaj

Najlepszym pomysłem jest po prostu podejść do sprawy analitycznie i z odpowiednim wyprzedzeniem. Skoro planujesz wyjazd do Niemiec – na wakacje lub do pracy – zastanów się, na jak długo potrzebujesz dostępu do internetu mobilnego. Wybierz zatem opcję na kartę lub abonament. Porównaj aktualne ceny za pomocą narzędzi internetowych. Następnie dopełnij niezbędnych formalności na miejscu i ciesz się wysokojakościowym połączeniem z Internetem na terenie całych Niemiec, bez przepłacania i przykrych niespodzianek!

Aktualności Internet Wiadomości