Ciekawe appy na android

W świecie, w którym dokonuje się edycji tekstu, przelewu pieniężnego, czy obróbki graficznej przy pomocy urządzeń mobilnych już nikogo nie dziwi. Wszystkie bardziej lub mniej skomplikowane operacje można wykonać dzięki zaimplementowanym w smartfony oraz tablety zaawansowanym technologiom hardware oraz software. Dzięki systemu oprogramowania android możemy rozszerzyć możliwości naszego telefonu o różne ciekawe narzędzia. Najciekawsze z nich na dzień obecny przybliżam i opisuję poniżej.

 

 

Servers Ultimate – aplikacja zmienia androida w spektrum opcji tj. serwer DLNA, FTP, Email oraz Bramkę SMS. Do dyspozycji mamy 10 różnych serwerów, które można uruchomić na telefonie, bądź tablecie. Program w wersji darmowej niestety posiada ograniczenia – można dokonać jedynie 3 połączeń z serwerem. Choć w przypadku użytkowania go w warunkach domowych, powinno to w zupełności wystarczyć. Interfejs jak i cała szata graficzna oraz pokaźna ilość opcji aplikacji prezentuje się nade dobrze. Korzystanie z niej pomimo dużej ilośći funkcji jest zadziwiająco przejrzyste i wygodne.

Servers Ultimate

Dolphin Browser Beta – przeglądarka internetowa cechują się dużą prędkością działania. W przypadku, gdy znudzą nam się takie przedsięwzięcia jak Mozilla Firefox, czy Opera można wypróbować i dokonać własnej oceny. Dolphin Browser Beta. Wizualnie nieco przypomina przeglądarkę Google Chrome. Tak samo jak w jej przypadku jest banalnie łatwa w użytkowaniu.

Dolphin Browser Mini Beta

Glympse – app dający możliwość lokalizacji własnej pozycji w określonym czasie – określonej osobie. Program można skonfigurować, tak aby np. przez 15min informował wybraną przez ciebie osobę o twojej lokalizacji. Taka informacji może być wysyłana przy użyciu różnych sposobów komunikacji, za pomocą wiadomości tekstowej sms, poprzez portale społecznościowe typu facebook, jak i przez wiadomości email. W jej wygenerowanej automatycznie treści wiadomości znajduje sie odnośnik, po kliknięciu którego wyświetli nam się strona internetowa z daną pozycją twojej lokalizacji. Programowi niewiele można zarzucić, działa sprawnie, szybko i jest łatwy w obsłudze. Jednak nie pozbawiony jest w pełni uniedogodnień, jednym z nich jest brak trybu oszczędności energii, co w dłuższym czasie pracy skutkuje dość szybkim rozładowaniem baterii naszego urządzenia mobilnego.

Glympse

Astro File Manager – wielozadaniowy program pełniący funkcje fachowego menedżera zadań. Bez problemu potrafi stworzyć kopie zapasową oraz rozpakować zarchaizowane pliki. Przede wszystkim w łatwy sposób pomoże nam w zainstalowaniu różnych aplikacji z pliku APR. Taka funkcjonalność jest bardzo ważna, gdyż sam android nie posiada narzędzia do przeglądania oraz instalacji plików o owym rozszerzeniu.

AndRecorder – dość użyteczna aplikacja umożliwiająca rejestrowanie dźwięków. W porównaniu z innymi tego rodzaju programami, narzędzie te zapisuje dźwięk w wyjątkowo przyzwoitej jakości, w formacie WAV. Doskonale może przydać się do nagrywania wykładów na uczelni, bądź posłużyć do roli szpiega rejestrując kogoś wyznania ;). Dużym oraz zasadniczym plusem aplikacji jest to, że nie posiada ograniczeń w długości nagrywania. Nagrywanie może zostać realizowane aż do ukończenia się powierzchni karty pamięci.

Aktualności Android Aplikacje Programy Smartfony Software