Przegląd aplikacji do treningu

Święta dobiegły końca, wraz z nimi skończyło się wielkie obżarstwo. Jeśli chcemy zadbać o swoją formę i zrzucić parę kilogramów to warto zaprzęgnąć do pomocy swojego smartfona. Jest kilka aplikacji które mogą nam pomóc pozbyć się zbędnego balastu 🙂

aplikacje do treningu

Pierwszą jest HIIT – trening interwałowy

Na początku dostajemy ostrzeżenie, że jeśli nie jesteśmy zawodowcami to najlepiej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą 🙂

Jeśli jednak czujemy się dobrze to możemy spróbować poćwiczyć. Aplikacja poprowadzi nas “za rękę”. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane, włącza się odliczanie które mówi nam ile czasu mamy ćwiczyć.

Całość jest oparta o tzw. “tabatę” czyli naprzemienną zmianę tempa ćwiczeń. Według zapewnień twórców czas trwania treningu nie przekroczy 25 minut. Dodatkowo możemy poustawiać kilka treningów mniej lub bardziej wymagających i włączać w zależności od wytrzymałości danego dnia.

Link do aplikacji: HIIT – trening interwałowy

Drugą aplikacją jest GymFrame (Siłowni, Trening Log, Notatnik)

Tutaj na starcie dostajemy krótką ankietę na temat naszego wieku, wzrostu, wagi oraz płci. Po wypełnieniu przechodzimy do głównego menu w którym możemy wybrać dokładnie ćwiczenia które mamy zamiar wykonywać, widzimy ich dokładny opis, do każdego ćwiczenia dodany jest odnośnik do filmu na Youtube.

Aplikacja zapisuje nasze treningi i pokazuje na wykresie nasze postępy. Umożliwia bardzo drobiazgowe dobieranie treningu przez co jest niestety trochę trudna w obsłudze, przynajmniej na początku. Jednak jeśli ktoś lubi precyzyjnie dobierać trening i mieć wszystko pod kontrolą to powinien zwrócić na tę aplikację szczególną uwagę.

Niestety razi brak dobrego tłumaczenia na język polski

Link do aplikacji: GymFrame

Kolejną aplikacją jest 7min Full Workout

Aplikacja jak sama nazwa wskazuje pomaga nam przeprowadzić trening 7 minutowy. Tutaj w odróżnieniu od aplikacji HIIT ćwiczenia przeplatają się z przerwami, a nie z innymi mniej wymagającymi ćwiczeniami.

Co uderza od samego początku to prostota. Na głównym ekranie znajdują się tylko informacje odnośnie czasu wykonywania ćwiczeń i tego czy podczas ćwiczeń w tle chcemy słyszeć tykanie. I tyle. Naciskamy START i aplikacja dalej pokazuje nam ćwiczenia jakie mamy wykonać i odmierza czas. Oczywiście jest też dostępny dziennik treningów. Nie tak dokładny jak w przypadku GymFrame ale tutaj prostota była myślą przewodnią twórców 🙂

Aplikacja nie posiada tłumaczenia, ale składa się tylko z 2 przycisków więc nie ma czego tłumaczyć. Trening możemy całkowicie zrobić w domu. Potrzebujemy tylko krzesła i ściany.

Link do aplikacji: 7min Full Workout

Ostatnią aplikacją jest  Endomondo Sports Tracker.

Jest to nie tyle aplikacja do ćwiczenia, co dziennik treningów połączony z gps-em który pomaga nam nadzorować nasze treningi. Pozwala także udostępniać nasze treningi innym, sprawdzać jaka jest nasza pozycja w rankingu użytkowników korzystających z Endomodo. Aplikacja potrafi także na bieżąco wysyłać informację na Facebooka o tym gdzie jesteśmy i jaki dystans pokonaliśmy.  Umożliwia także podłączenie rowerowego czujnika prędkości i pulsometru. Wtedy mamy już dostęp do znacznie szerszej wiedzy na temat naszych treningów. Endomodo może także informować nas o przebytym dystansie, prędkości na całej trasie i podczas danego kilometra.

Bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla ludzi lubiących chwalić się swoimi wynikami.

Link do aplikacji: Endomondo Sports Tracker

Android Aplikacje