Budujemy drona – hexacopter – część 1

Temat dronów jest ostatnio bardzo popularny. Dołączany jest do abonamentów telefonów komórkowych, dzieci dostają go jako prezent itd. Drony pozwalają na filmowanie ciężko dostępnych miejsc. Są bardzo pomocne w misjach ratunkowych, patrolowaniu miejsc strategicznych czy też pozwalają na wykonanie zdjęć, które ciężko byłoby zrobić w normalnych warunkach.

Jednak cena profesjonalnego drona dochodzi do 5000 zł.  Jeżeli chcecie mieć podobnego drona troszkę taniej, a przy okazji chcielibyście troszkę nacieszyć jego budową to zapraszam do lektury artykułu.

budujemy drona

Na wstępie dodam, że budową dronów pasjonuję się dopiero od pół roku. Dlatego proszę z góry o wybaczenie za mój mniej profesjonalny język – o ile ten artykuł będą czytali bardziej zaawansowani modelarze.

Konstruowanie drona zacząłem od mocnego uderzenia – skupiłem się na budowie drona z 6-oma silnikami – hexacopter. Dlaczego tak ? Wydają się być bardziej stabilne, mają zapas mocy oraz mają większy udźwig – co będzie ważne dla modelu, który w przyszłości będzie musiał dźwignąć m.in. kamerę.

Jako że budowę drona rozpocząłem jako początkujący, poza samymi częściami do budowy hexacoptera, musiałem zaopatrzyć się także materiały, urządzenia które posłużyły mi do jego budowy. Miało to oczywiście wpływ na koszt hexacoptera.

W pierwszej fazie mój dron wyposażony został w prosty sterownik – KK2, który nie obsługuje GPS i innych technologii spotykanych w profesjonalnych dronach. Jednak jest to dobry krok dla początkujących modelarzy, którzy nigdy nie mieli do czynienia z modelami latającymi.

Aktualności Hardware Poradniki