ARCHOS Drone – przystępny quadcopter dla początkujących

ARCHOS Drone w ciągu kilku sekund osiąga maksymalną prędkość 7,7 m/s w poziomie i 1,6 m/s w pionie, podnosząc się na wysokość do 50 metrów i pozostając w ciągłym locie od 7 do 9 minut.

Wyposażony w osiem śrub, dwa podwozia i cztery osłony ochronne, jest wyjątkowo lekki (135 g) i solidny. Przy tym model jest bardzo zwrotny, a jego śmigła można wymienić w przypadku uszkodzenia, co jest szczególnie istotne do początkujących.

Wraz z 6-osiowym żyroskopem i akcelerometrem, zapewnia wszystkie niezbędne do sterowania funkcje: start, lądowanie, blokada wysokości, obrót 360°, wybór prędkości i tryb Headless. Oferuje szereg zautomatyzowanych procedur pilotażowych, przycisk alarmowy w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak oraz światła LED pozwalające na nocne loty.

Dron wyposażono w kamerę 1MP o rozdzielczości 1280×720 (HD), której ujęcia możemy oglądać w czasie rzeczywistym na smartfonie lub przechowywać na załączonej w zestawie karcie micro SD
o pojemności 4GB.

Dla prawdziwych entuzjastów firma ARCHOS umożliwiła również zakup zapasowych baterii.

ARCHOS Drone wykorzystuje własny kontroler, zapewniając dedykowane, stabilne połączenie WiFi.  Może być również sterowany za pomocą aplikacji ARCHOS Drone dostępnej dla użytkowników Androida 2.2 lub nowszych oraz iOS 5.1.1 lub nowszych.

ARCHOS Drone zostanie zaprezentowany na stoisku ARCHOS na IFA 2016 (hala 25, stoisko 206). W Polsce będzie dostępny od października w cenie 389 zł.

Aktualności Elektronika Rozrywka