Blackberry w podróży

Od stycznia 2012 roku RIM (Research In Motion), kanadyjski producent znanych telefonów Blackberry wprowadza zmodernizowaną wersję aplikacji Blackberry Travel.

Aplikacje w telefonach możemy podzielić zazwyczaj na dwie kategorie: te z których skorzystamy raz i potem nigdy ich nie będziemy używać oraz te drugie, w których zakochamy się od pierwszego ?użycia?, a nasz związek  z nimi będzie trwał długo i szczęśliwie. Jeżeli zatem ktoś często podróżuje i pragnie sobie trochę ułatwić życie powinien skorzystać z najnowszej wersji Blackberry Travel  tym bardziej, że wraz z ostatnią aktualizacją poszerzona została lista krajów, wśród nich znalazła się także Polska.

    Co zatem zawiera ta całkiem przydatna aplikacja? Dzięki BlackBerry Travel możemy szybko i wygodnie zorganizować naszą podróż ? włącznie z rezerwacją biletów czy hoteli (pod warunkiem, że w danym kraju znajdują się firmy uczestniczące w programie oraz znajdują się w bazie danych), śledzeniem naszego dokładnego grafiku, łącznie chociażby ze szczegółowymi informacjami na temat naszych lotów (terminal, bramka, ewentualne opóźnienia, etc), wypożyczeniem samochodu  oraz m.in możliwością wysyłania informacji na temat naszej podróży znajomym, którzy dzięki temu będą mogli dokładnie wiedzieć gdzie i kiedy mogą się nas spodziewać. Dzięki wykorzystaniu technologii ?Push?, wszystkie zmiany dotyczące naszej podróży będą dostarczane bezpośrednio na nasze urządzenie.

    Wyobraźmy sobie zatem, że jako obcokrajowcy lecimy z Londynu do Polski, niech będzie to Gdańsk. BB Travel wyświetli nam zatem na ekranie naszej ?jeżynki? dane dotyczące dokładnej godziny naszego odlotu, poinformuje nas jaka pogoda znajduje się w danym momencie w kraju do którego lecimy, pokaże nam aktualny przelicznik walut. Kiedy już dolecimy na miejsce, program wyświetli nam pozycję ?wypożyczalnia samochodów Gdańsk?, lub ?taxi Gdańsk?, abyśmy w dogodny dla siebie sposób mogli dotrzeć w wybrane miejsce.

    Najświeższa wersja Blackberry Travel przynosi także dość ciekawą funkcję ? korzystając z tej aplikacji jesteśmy w stanie zarezerwować miejsca w hotelach i wypożyczalniach samochodów w specjalnych, promocyjnych cenach.

    Jeżeli chodzi o wymagania systemowe to nowa wersja tej ?apki? działa na wszelkich terminalach kanadyjskiego producenta, które posiadają system operacyjny Blackberry 5.0 i wyższy.

Dla wszystkich , którzy jeszcze zastanawiają się czy ściągnąć sobie tą bardzo przyjemną aplikację wspomnę na koniec, że jest ona oczywiście całkowicie darmowa.

Aktualności Aplikacje Internet