Bezprzewodowe słuchawki do telefonu — jakie wybrać?

Jeżeli korzystasz ze swojego telefonu na wiele sposobów, wyposażenie go w słuchawki wydaje się być niezbędne. Znacznie poprawią one komfort prowadzenia rozmów czy słuchania muzyki, a jednocześnie zadbają o Twoją prywatność. Aby korzystanie z nich było wygodne, polecane są modele bezprzewodowe. Sprawdź, które słuchawki wybrać.

Bezprzewodowe słuchawki do telefonu

Korzystanie z telefonu w miejscu publicznym wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Aby nie zakłócać spokoju towarzyszy podróży czy współlokatorów wykluczone jest głośne słuchanie muzyki, rozmowa przez głośnik czy oglądanie filmów. Chyba, że zaopatrzysz się w słuchawki. Dla wielu osób są one rozwiązaniem wymienionych problemów i gwarantują upragnioną prywatność w czasie wolnym. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup przydatnego gadżetu zastanów się, jaki model wybrać. W ostatnim czasie zdecydowanie większą popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe. Brak uporczywie splątanych kabli czynią to rozwiązanie godnym polecenia, zwłaszcza dla osób, którym zależy na sprawnej obsłudze telefonu z zestawem słuchawkowym w podróży czy na spacerze.

Zalety słuchawek bezprzewodowych

Brak kabli to największa, ale nie jedyna zaleta słuchawek bezprzewodowych. Ze względu na ich rosnącą popularność producenci dokładają wszelkich starań, aby odsłuch muzyki z ich udziałem był jak najlepszy. Na ten moment różnice między jakością dźwięków płynących przez przewód w porównaniu do przesyłu via bluetooth są odczuwalne, z korzyścią dla tych pierwszych. Są jednak sposoby, które umożliwiają zniwelowanie tych różnic, np. poprzez serwisy streamingowe czy użycie dedykowanego kodeka.

Obsługa słuchawek bezprzewodowych

Bezprzewodowe słuchawki do telefonu

Słuchawki bezprzewodowe umożliwiają przesył muzyki za pośrednictwem bluetooth (najpopularniejszy), podczerwieni lub radia. Zanim zaczniesz z nich korzystać, pamiętaj o naładowaniu akumulatora, który umożliwi Ci nieprzerwane słuchanie muzyki średnio przez 8 godzin. Przesyłanie dźwięku ze smartfona do słuchawek w przypadku bluetooth opiera się na technologii radiowej — sygnał o małej mocy jest przesyłany w sposób cyfrowy.

Co wybrać?

Wspomniana już popularność słuchawek bezprzewodowych sprawia, że producenci oferują coraz więcej modeli adresowanych do konkretnych grup społecznych. Oznacza to, że oprócz tych uniwersalnych, dobrych do użytku domowego możesz wybrać produkty bardziej specjalistyczne.  Zawsze zwróć uwagę na to, aby były kompatybilne z Twoim smartfonem, inaczej korzystanie ze słuchawek może okazać się niemożliwe lub znacznie utrudnione. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu w pełni wykorzystasz potencjał słuchawek i zyskasz przydatne akcesorium, które uprzyjemni Ci wykonywanie codziennych czynności czy relaksowanie się.

W ofercie sklepu Sferis.pl na stronie https://www.sferis.pl/sluchawki-audio-2100 znajdziesz słuchawki bezprzewodowe różnych marek adresowane do:

  • sportowców,
  • osób, które spędzają dużo czasu na zewnątrz i szukają słuchawek redukujących szum,
  • graczy,
  • osób, pracujących przy komputerze, które odbywają np. telekonferencje.

Różnią się one zwłaszcza budową, częstotliwością, dynamiką głośników oraz impedancją. Podobnie jak w przypadku modeli przewodowych do wyboru masz słuchawki:

  • nauszne,
  • douszne,
  • dokanałowe.

W kwestii designu i funkcjonalności możesz zdecydować się na dwie oddzielne słuchawki wkładane do uszu lub połączone kablem zakładanym na szyję. Modele nauszne są większe i przez wielu uznawane za mniej wygodne niż kompaktowe modele douszne czy dokanałowe. Jednak ostateczną opinię na temat użyteczności możesz wystawić sam po przetestować kilku modeli słuchawek.

Aktualności Poradniki Smartfony