Android – darmowe aplikacje wspomagające projektowanie wnętrz.

Ilość aplikacji do pobrania w Android Market (internetowy sklep z programami pod Androida) przekroczyła niedawno pół miliona. Ich liczba i różnorodność robią wrażenie i często zamieniają współczesne smartfony w narzędzia wspomagające pracę w wielu dziedzinach życia. W Android Markecie możemy znaleźć darmowe narzędzia pomagające tworzyć projekty wnętrz. Nie oszukujmy się ? telefon nie zastąpi komputera w pracy architekta, jednak dzięki licznym aplikacjom, może okazać się w niej bardzo pomocny.

AutoCAD WS

Zaczniemy od programu, którego nazwa jest na pewno znana nie tylko osobom związanym z projektowaniem wnętrz. AutoCAD w wersji komputerowej to prawdziwa potęga wśród programów wspomagających projektowanie 2D i 3D. Wersja mobilna, o której tu mowa, pozwala dowolnie przeglądać i edytować pliki w formacie DWG, również te stworzone na stacjonarnej wersji programu. Rysunki możemy pobierać z załączników e-maili, z Internetu bądź bezpośrednio z AutoCADa po podłączeniu telefonu do komputera przez złącze USB. Oczywiście najwygodniej używać jej na tabletach z dużym ekranem, jednak telefony także sobie z nią poradzą.

Ocena w Android Market: 4,3

http://www.iwindroid.com

D-Measures Free

Bardzo ciekawy program wspomagający projektowanie wnętrz, pozwalający nanosić wymiary obiektów na zrobione przez nas zdjęcia. Tak opisane zdjęcie możemy wysłać e-mailem lub przenieść do galerii. Program na pewno znajdzie zastosowanie u inżynierów, projektantów czy nawet pośredników nieruchomości.

Ocena w Android Market: 4,3

www.mladengradev.com

Design Dimensions

 

Obszerna wizualna baza danych obiektów wyposażenia wnętrz. Zapewnia szybki i wygodny dostęp do standardowych wymiarów i rysunków technicznych takich elementów wyposażenia  jak krzesła, stoły, sofy, szafy itd. Dzięki tej aplikacji możemy sprawnie przygotować wstępne projekty wnętrz z wykorzystaniem standardowych obiektów.

Ocena w Android Market: 4,3

www.mladengradev.com

Color Picker

Ostatni program to prosta aplikacja pozwalająca odczytywać kolor we wskazanym miejscu zrobionego przez nas zdjęcia. Program wyświetla nazwę wskazanego koloru zgodną z systemem RAL wraz z kodem koloru w tym systemie, a także kod koloru w systemie szesnastkowym Hex, oraz jako  składowe RGB.

Ocena w Android Market: 3,6

Aktualności Android Aplikacje