AirLive – firma, która zmieniła rynek rozwiązań sieciowych wraca do gry

Wpływ firmy AirLive na rozwój technologii sieciowych jest niezaprzeczalny. To właśnie ten producent jako pierwszy zaprezentował karty sieciowe Fast Ethernet i pierwsze switche działające w standardzie IEEE 802.3u, szybko stając się liderem rozwiązań bezprzewodowych na świecie. Produkty takie jak multimedialny router WMU-9000VPN, pierwszy na świecie router z managerem pasma i uniwersalnym repeaterem 5460AP, miniaturowy punkt dostępowy N.MINI, supermocny router N.POWER czy innowacyjny router z dwoma modułami radiowymi – G.DUO do dziś zyskują opinie niezawodnych i rewolucyjnych urządzeń.

Nagły zwrot akcji

Ostatnie lata przyniosły spore zmiany w AirLive. Firma zmieniła strategię wchodząc na rozwijający się rynek monitoringu sieciowego. Plan był prosty: AirLive to firma, która posiadała ogromne doświadczenie we wdrażaniu wysoce wydajnych produktów sieciowych. Monitoring IP to rynek, gdzie stabilność, jakość i funkcjonalność grają bardzo ważną rolę. Połączenie dużego doświadczenia z wejściem na nowy, rozwijający się rynek miało duże szanse zakończyć się sukcesem.

“AirLive od zawsze słynął z urządzeń sieciowych, które charakteryzują się wysoką mocą nadajnika oraz nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Patrząc na lata wstecz, każdego roku wprowadzaliśmy około 15 nowych urządzeń sieciowych. Od 2012 zauważyliśmy, ze liczba nowych produktów sieciowych dla konsumentów kurczy się, natomiast nacisk kładziemy na rozwiązania z sektora monitoringu oraz nadzoru IP.” – powiedział Albert Yeh, wiceprezes OvisLink Corp. w wywiadzie udzielonym w 2013 roku.

Sukces wymaga czasu

Wejście na całkiem nowy rynek urządzeń, bez opuszczania przy tym dotychczasowego wiążę się z szeregiem zmian i trudności. Nie inaczej było w przypadku AirLive. Wprowadzanie nowych i doskonalenie istniejących rozwiązań wymagało czasu.

Mało zadowoleni klienci zarzucali firmie coraz większe skupianie się na rynku monitoringu przy jednoczesnym odwracaniu się od rynku rozwiązań sieciowych, w których przecież firma miała wysoką pozycję.

Wszystkie te czynniki w efekcie doprowadziły do utraty pozycji lidera.

Czas na zmiany

Najbliższy czas przyniesie wiele zmian w AirLive. Firma wyciągnęła wnioski ze swoich dotychczasowych działań, a sugestie klientów zostały wysłuchane. Oba działy firmy (monitoringu i rozwiązań sieciowych) zostaną jeszcze bardziej zintegrowane w taki sposób, aby wszystkie prezentowane urządzenia mogły ze sobą współpracować i reprezentowały takie same standardy – standardy, na które firma ciężko pracowała przez ponad 20 lat.

Innowacyjne rozwiązania połączone z tymi już sprawdzonymi, których firma w swoim portfolio ma przecież wiele – to strategia, która musi przynieść świetne rezultaty.

AirLive AC-1200R – długo oczekiwany następca kultowego routera G.DUO

AirLive AC-1200R - długo oczekiwany następca kultowego routera G.DUO

Nowe urządzenie odziedziczyło to, co najlepsze – dwa moduły radiowe. Każde pasmo może działać w różnych trybach, zarówno częstotliwość 2.4GHz jak i 5GHz może działać w tym samym czasie, z prędkością do 1200 Mbps. Rozwiązania wymagające dotychczas dwóch urządzeń, można teraz zastąpić jednym.

Urządzenie uzyskało pozytywną opinię w teście magazynu IT RESELLER oraz PC World Polska.

AirMax 4GW – urządzenie udostępniające sieć WiFi z technologią 4G LTE

AirMax 4GW - urządzenie udostępniające sieć WiFi z technologią 4G LTE

AirMax 4GW jest urządzeniem idealnym do zapewniania bezprzewodowego dostępu do sieci na wydarzeniach mających miejsce na otwartej przestrzeni –
koncertach, spotkaniach sportowych i targach. Ponadto jeśli chcesz zainstalować kamery IP w miejscach, gdzie dostęp do Internetu jest utrudniony, AirMax 4GW będzie najlepszym rozwiązaniem. AirMax 4GW podłącza kamery IP do zdalnego serwera. Podgląd na żywo jest bezpieczny dzięki wbudowanej funkcji VPN. AirMax 4GW jest całkowicie odporny na zmienne warunki środowiska – bez obaw zainstalujesz go na zewnątrz nie martwiąc się o deszcz.

AirLive BU-3028-IVS – więcej niż zwykła kamera

AirLive BU-3028-IVS

BU-3028 to kamera wyposażona w funkcje inteligentnej analizy nagrywanego materiału, które okażą się niezwykle istotne w zastosowaniach przemysłowych. Do podstawowych funkcji IVS należy zliczanie obiektów– po przekroczeniu zdefiniowanej w systemie ich liczby kamera może uruchomić alarm. Liczenie obiektów jest bardzo dobrym narzędziem prowadzenia statystyk.
Oprogramowanie IVS jest w stanie policzyć twarze na obrazie i je podświetlić. Kamera jest w stanie również rozpoznać zapisaną w bazie danych twarz, a w przypadku obcej twarzy – uruchomić alarm.
Możliwe jest zdefiniowanie wirtualnej linii nakładanej na nagrywany obraz. Kiedy nagrywany obiekt ją przekroczy, kamera automatycznie uruchomi alarm.

Kamera AirLive BU-3028-IVS została zwycięzcą w teście kamer IP do 2000zł organizowanym przez miesięcznik PC World. Urządzenie otrzymało tytuł „Najlepszy zakup”.

AirLive SmartCube 300W – bezprzewodowa kamera IP z czujnikiem temperatury i wilgotności

AirLive SmartCube 300W

SmartCube 300W to bezprzewodowa kamera IP o rozdzielczości 3 MP wyposażona w funkcje inteligentnej analizy nagrywanego obrazu – zliczanie liczby klientów, informacja dźwiękowa w momencie pojawienia się osoby, wyświetlanie informacji o aktualnej temperaturze i wilgotności powietrza – wszystkie informacje na bieżąco przesyłane są do administratora.

Produkt będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2015.

AirLive BatCam 200W – kamera IP zasilana bateriami

AirLive BatCam 200W

Kompaktowe rozmiary, wodoodporność, wydajny akumulator, 2 megapiksele, wbudowany głośnik i nagrywanie na kartach SD – kamera BatCam 200W sprawdzi się w każdych warunkach. To kamera akcji i kamera IP w jednym urządzeniu.

Produkt będzie dostępny w sprzedaży od grudnia 2015.

Aktualności Bezpieczeństwo Hardware