5 Sposobów Zarabiania na Tobie Przez Darmowe VPN

Obecnie każdy użytkownik Internetu powinien dbać o ochronę własnych danych personalnych. Są rzetelnie sprawdzane, gdy chodzi o korzystanie z płatnych serwisów i usług, ale zapomina się o tym, że to właśnie darmowe rozwiązania często bywają bardziej groźne. Chodzi tutaj przede wszystkim o darmowe VPN, które z założenia nie mogą być darmowe, więcej przeczytasz tutaj, gdyż ich właściciele powinni ciągle poszukiwać finansów dla ich funkcjonowania. W niektórych przypadkach uzyskujemy prośby o dobrowolne wsparcie finansowe, ale często też zdarza się, że VPN zaczynają zarabiać na użytkownikach. Pokażemy podstawowe sposoby takich zarobków.

Sprzedaż danych personalnych klientów

W 2017 roku zostały zniesione reguły FCC i teraz właściciele VPN mają pełne prawo nie tylko do gromadzenia, ale i sprzedaży naszych danych personalnych – adresów e-mail, imienia i nazwiska, numeru telefonu, lokalizacji, historii wyszukiwania itp. Hola oraz Hotspot Shield – to tylko dwie z najbardziej popularnych sieci VPN, które zostały złapane na tym, że sprzedawały dane prywatne swoich użytkowników wszystkim zainteresowanym stronom trzecim. Co najważniejsze – możemy nawet sami dać zgodę na wykorzystanie naszych danych osobowych, zgadzając z User Agreement bez zapoznania się z jego treścią.

Wykorzystanie przepustowości łącza internetowego użytkowników

Często sieci VPN nie dysponują własnym systemem serwerów, a więc mogą wykorzystywać nasze urządzenia jako węzeł wyjściowy do aktywności innego użytkownika. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, również będziesz ponosić odpowiedzialność w przypadku, gdy działania takiego użytkownika będą niezgodne  z prawem.

Zbiór metadanych i zezwolenie stronom trzecim na śledzenie aktywności użytkowników w Internecie

W niektórych sytuacjach dla takich „stron trzecich” pozostajemy tylko anonimowymi użytkownikami, ale zdarzają się też sytuacje nieuczciwej działalności, kiedy skradzione zostają nasze hasła, dane kart bankowych oraz inne prywatne informacje.

Generacja fałszywych kliknięć

Aktualnie sprzedawane jest wszystko, w tym kliknięcia lub nawet prosta liczba wizyt na konkretnej stronie internetowej lub profilu w portalu społecznościowym. Dla właścicieli VPN jest to dodatkowy środek zarobków, gdyż uzyskując dostęp do naszego urządzenia mogą wykorzystywać go we własnych celach. Najczęściej jest to zaznaczone w umowie z użytkownikiem poprzez informację, że będą posługiwać się naszym urządzeniem wyłącznie wtedy, gdy z niego nie korzystamy, a także, że będzie to miało miejsce ze względu na interesy rozwoju sieci VPN.

Zarabianie na reklamie

Reklama – to tradycyjny i bardzo popularny sposób zarabiania w Internecie. Szczególnie cenioną jest tak zwana reklama targetowana, czyli taka, która dociera do naprawdę zainteresowanych nią odbiorców. Korzystając z VPN stajemy się prawdziwym skarbem dla pracowników branży marketingowej, gdyż pozostawiamy o sobie liczne i szczegółowe informacje. Sieci VPN współpracują zatem z organizacjami reklamowymi, udostępniając informacje o nas lub nawet osobiście demonstrując nam wysoko opłacaną  reklamę.

Jeśli masz pecha i zasubskrybowałeś serwis, który sprzedaje dane osobowe stronom trzecim, takie jak adres e-mail lub nawet numer telefonu, prawdopodobnie zostaniesz zbombardowany tonami wiadomości e-mail ze spamem, których nie chcesz mieć w swojej skrzynce odbiorczej. Przejmij kontrolę nad bezpieczeństwem online, logując się za pomocą bezpiecznego VPN – wybieraj w tym celu odpłatne i sprawdzone opcje.


Aktualności Bezpieczeństwo Internet