5 medali Polaków podczas Samsung Euro Championship

Przez 4 dni, pomiędzy 6 a 9 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI rywalizowało ze sobą prawie 300 najlepszych graczy w Europie. Podczas imprezy poznaliśmy zwycięzców polskich finałów World Cyber Games oraz mistrzów Europy w grach komputerowych, czyli triumfatorów Samsung Euro Championship. Polacy zdobyli 5 medali, z czego aż 3 złote!

Reprezentacja Polski, która pojedzie do południowokoreańskiego Pusan na światowe finały World Cyber Games rozpoczynające się 8 grudnia, będzie liczyć 15 zawodników – dwie 5-osobowe drużyny oraz 5 zawodników w grach pojedynczych. W najpopularniejszej grze, Counter-Strike najlepsza okazała się drużyna Again, niezwyciężona w Polsce od 2004 roku. W grze League of Legends reprezentować nas będzie drużyna Gameburg Team, która niespodziewanie pokonała w finale zespół Frag-eXecutors. Podczas rywalizacji w StarCraft2 niespodzianka goniła niespodziankę. W fazie grupowej odpadł m.in. jeden z faworytów ? Tomasz ?Tarson? Boroń. Jego nieobecność podczas rundy pucharowej wykorzystał najmłodszy w stawce, 19-letni Artur ?Nerchio? Broch. Turniej w FIFĘ 11 zdominował faworyt, Bartosz ?Homer? Piętka. W Asphalta 6 najlepszy okazał się Kamil ?planet? Zalewski, co nie było niespodzianką. Z kolei w Tekkena 6 zwycięzcą został Adrian Szydłowski.

Zwycięzcy polskich finałów 8 grudnia rozpoczną rywalizację w światowych finałach World Cyber Games. Wszyscy najlepsi zawodnicy otrzymali także najnowsze monitory Samsung Serii 9.

Nasi reprezentanci świetnie wypadli także w Samsung Euro Championship, czyli mistrzostwach Europy, które rozpoczęły się od razu po zakończeniu polskich finałów WCG. Medale zdobyli: Kamil ?PLANET? Zalewski (złoto) i Krzysztof ?Krzychos? Jarnicki w Asphalt 6, Artur ?Nerchio? Bloch w StarCraft II (srebro), Gameburg Team (złoto) i Frag eXecutors (srebro) w League of Legends. Złoty medal zdobyła także drużyna AGAiN, która zwyciężyła w grze Counter-Strike. Po niesamowicie emocjonującym finale i przy ogłuszającym dopingu, ?złota piątka? pokonała zespół NaVi z Ukrainy. Zwycięzcy SEC w grach indywidualnych otrzymali po 3 000 dolarów, natomiast w grach drużynowych po 15 000 dolarów na drużynę. Polacy zwyciężyli także w klasyfikacji medalowej.

Podczas 4 dni e-sportowej rywalizacji na gości EXPO XXI czekało wiele atrakcji. Zorganizowane zostały warsztaty prowadzone przez Europejską Akademię Gier, podczas której uczestnicy poznali podstawy programowania gier komputerowych. Imprezę odwiedzili także goście specjalni: Tomasz Kuchar, który zaprezentował swoje umiejętności w grze Forza 4, Krzysztof Golonka ? mistrz świata w freestyle footballu oraz piłkarze Legii Warszawa, z którymi goście mogli mierzyć się w wirtualną rozgrywkę piłkarską.

Polskie finały World Cyber Games oraz Samsung Euro Championship odwiedziło 10 000 osób. Transmisję internetową przez 4 dni śledziło ponad 100 000 internatów z całej Europy! Pula nagród turnieju przekroczyła 100 000 dolarów, a do rywalizacji stanęło prawie 300 zawodników z 24 państw.

Aktualności Gry