10 dni do Samsung Euro Championship – mistrzostw Europy w gry komputerowe

Za 10 dni Warszawa przeistoczy się w europejską stolicę gier komputerowych. 6 października rozpoczną się polskie finały World Cyber Games. Dzień później wystartuje Samsung Euro Championship ? mistrzostwa Europy w grach komputerowych, które po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w Polsce. Na odwiedzających Warszawskie Centrum EXPO XXI, gdzie odbędą się obie imprezy, czeka moc atrakcji!

4-dniowe wydarzenie będzie wielkim świętem dla fanów gier komputerowych i nowych technologii. Jednak dzięki pomysłowości organizatorów, World Cyber Games i Samsung Euro Championship będą również atrakcyjne dla osób, które do tej pory nie miały wiele wspólnego z uprawianiem gamingu.

6 października odbędą się polskie finały World Cyber Games. Najlepsi zwodnicy wyłonieni w turniejach kwalifikacyjnych staną do rywalizacji o przepustki na światowe finały World Cyber Games, które odbędą się w grudniu w mieście Pusan w Korei Południowej. Nagrodą dla zwycięzców będzie także udział w rozpoczynającym się dzień później Samsung Euro Championship. Pomiędzy7 a9 października 200 graczy z całego kontynentu rywalizować będzie o ponad 100 000 dolarów w gotówce, nagrody rzeczowe i tytuł mistrza Europy w grach komputerowych. Zawodnicy staną do walki w 6 grach: Counter-Strike 1.6, League of Legends, StarCraft II i FIFA 11 na PC, Tekken 6 na konsoli Xbox 360 oraz Asphalt 6 na smartfonach Samsung Galaxy S II.

Samsung Euro Championship to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych produktów. Nie inaczej będzie tym razem. Podczas SEC 2011, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany nowy notebook Samsung Serii 7. Został on zaprojektowany z myślą o graczach i ma im zapewnić jak najlepsze doznania związane z gamingiem. Odwiedzający EXPO XXI będą mieli okazję sprawdzić również możliwości jednego z najnowszych monitorów 3D Samsung Serii 950 oraz pograć na najbardziej zaawansowanym smartfonie Samsung Galaxy S II.

W piątek, 7 października zorganizowany zostanie dzień motoryzacyjny. Jego gościem będzie Tomasz Kuchar, polski kierowca rajdowy. Następnego dnia, 8 października, przyjdzie czas na dzień piłkarski, którego gwiazdą zostanie Krzysztof Golonka, mistrz świata w Freestyle football. Wśród wydarzeń towarzyszących głównemu turniejowi znajdą się także ?Super Mecze? ? pojedynki najlepszych graczy w Counter-Strike i StarCraft II, którzy zostali wybrani w drodze głosowania fanów.

6 i 7 października przedstawiciele Europejskiej Akademii Gier i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych poprowadzą warsztaty dla uczniów, podczas których będzie można poznać tajniki projektowania i tworzenia gier komputerowych. Celem warsztatów jest przekonanie młodzieży do wybierania kierunków ścisłych na uczelniach wyższych. Wśród planowanych zajęć m.in. warsztaty zwworzenia gier komputerowych w domu czy błyskawiczne warsztaty dla Game Makerów.

Polskie finały World Cyber Games i Samsung Euro Championship poprowadzą Maciej Rock i Maciej Dowbor. Na gości imprezy czeka wiele konkursów, w których wygrać będzie można cenne nagrody, m.in. monitory, notebooki, tablety Samsung Galaxy Tab czy smartfony Samsung Galaxy SII.. Halę wypełnią także stoiska partnerów imprezy i wystawców, m.in. firmy Microsoft czy Activision. Na miejscu znajdzie się również stoisko serwisowe firmy Samsung, gdzie można będzie naładować lub sprawdzić swój telefon komórkowy, notebook czy aparat fotograficzny, a w przypadku wystąpienia problemów na miejscu podjęta będzie próba jego rozwiązania.

World Cyber Games i Samsung Euro Championship, jako wydarzenie 4-dniowe, jest imprezą biletowaną. Ceny biletów to: 15 zł ulgowy, 20 zł normalny i 40 zł rodzinny. Każdego dnia start od godziny 9:00.

Aktualności Gry