Zegarek treningowy Garmin FR70

Ostatnio dostałem do przetestowania zupełnie inne urządzenie od tych, które do tej pory testowałem. Jest nim zegarek treningowy Garmin FR70.W skład opakowania wchodzą: zegarek, pasek z elektrodami i nadajnikiem oraz antena w postaci pendrive’a USB. Zapraszam do obejrzenia filmu poniżej, prezentującego składniki urządzenia.

Pasek posiada dwie elektrody, które muszą być zamontowane na klatce piersiowej. Nadajnik z paska przekazuje puls do odbiornika w zegarku.

Dane z nadajnika mogą być również przekazywane do komputera poprzez odbiornik USB dołączony do zestawu.

W trakcie pracy, pasek dobrze trzyma się ciała. Troszeczkę gorzej jest z wyczuciem pulsu oraz nawiązaniem połączenia pomiędzy nadajnikiem w pasku, a odbiornikiem w zegarku. Po pierwsze potrzeba chwili czasu zanim zostanie nawiązane pewne połączenie, a po drugie puls wyczuwany jest lepiej gdy już się trochę zmęczymy.

Trzeba się także przyzwyczaić do obsługi przycisków – bardzo ciężko się je wciska (może to wynikać z wodoodpornej obudowy) oraz oswoić z ceną – na skapiec.pl zegarek treningowy można kupić za ok. 599 zł .

Gdy jednak zdecydujemy się na zakup powyższego gadżetu bo np. czynnie uprawiamy sport i jesteśmy ciekawi zachowania swojego organizmu to zegarek wyświetla poprawnie zarówno puls jak i spalone kalorie. Dla zawodowców może okazać się narzędziem wartym swojej ceny.

Aktualności Elektronika