Zalety oglądania filmów online

W dobie XXI w. coraz więcej osób sięga po dobra jakie daje nam internet. Tendencja ta zapewne będzie się coraz bardziej pogłębiać gdyż coraz więcej osób w Polsce posiada dostęp do internetu szerokopasmowego. Coraz więcej też osób odchodzi od telewizji na rzecz chociażby oglądania filmów online. Dodatkowo jeśli chodzi o możliwości oglądania filmów przez internet usługa ta jest dostępna obecnie nie tylko na komputerze, ale coraz to więcej osób korzysta czy to na smartfonie, czy tablecie, gdzie można z dowolnego miejsca cieszyć się rozrywką. Jakie są więc największe zalety oglądania filmów online, przyjrzyjmy się temu z bliska.

Zalety oglądania filmów online

Brak reklam lub ich mała ilość

Większość popularnych serwisów VOD w ramach abonamentu nie musimy już oglądać reklam. Serwisy typu netflix, hbo go, czy cda.pl w pakietach premium mają całkowicie wyłączone reklamy. Oczywiście najczęściej jest to związane z koniecznością płacenia abonamentu. Jeśli ktoś nienawidzi reklam, a myślę, że sporo takich osób by się znalazło(w tym ja), na pewno doceni to, że nie musimy oglądać natarczywych reklam jakie występują w telewizji, a właściwe całych bloków reklamowych, które potrafią trwać po 15-20 minut.

Wideo na żądanie (VOD)

Jeśli już wspominamy o VOD, warto było by napisać kilka słów z czym tak na prawdę do czynienia. VOD czyli video on demand, można przetłumaczyć na wideo na żądanie, czy też wideo na żądanie. Jak sama nazwa mówi to widz decyduje kiedy, gdzie i co chce oglądać w danym momencie. Jeśli chodzi o samą usługę można z niej korzystać nie tylko za pomocą komputerów stacjonarnych/laptopów, ale także poprzez aplikacje na Smart TV, tabletach, smartfonach. Jak widać jest świetna propozycja dla każdego, a w szczególności dla osób które cenią sobie niezależność, czy nawet osób które są zabiegane i tylko czasami mają chwilę żeby zobaczyć swój ulubiony film, czy serial.

Szeroka oferta platform VOD

Kolejną zaletą platform VOD bez wątpienia jest bardzo szeroka oferta programowa. Platform VOD jest coraz więcej na rynku, dlatego też wymusza to na dostawcach coraz to ciekawszej oferty. Jeśli chodzi o polski rynek mamy na prawdę bogatą ofertę. Serwisy takie jak player.pl, vod.pl, czy netflix mają sporo do zaoferowania. Warto podkreślić, że ciągle na bieżąco pojawiają się nowości które cieszą się ogromną popularnością. Dodatkowo serwisy vod.pl czy player.pl posiadają dodatkowo możliwość oglądania telewizji zdalnie, co zapewne przyciąga jeszcze więcej użytkowników. Jeżeli jednak nie znajdziemy filmu, którego szukamy, warto wyszukać go na stronie Zalukaj.org, gdzie prezentowane są legalne odnośniki do filmów i seriali.

Najnowsze premiery filmów i seriali

Kolejną niekwestionowaną zaletą jest to, że serwisy takie jak netflix czy hbo go często posiadają w ofercie filmy, czy seriale które możemy zobaczyć tylko na ich platformie. Jeśli ktoś jest kinomaniakiem i lubi być na bieżąco na pewno powinien brać to pod uwagę, bo są to często produkcje wyprodukowane przez te dwa serwisy vod, dlatego będziemy na bieżąco z aktualnymi nowościami w branży filmowej. Podsumowując, w chwili obecnej mamy na prawdę spore możliwości jeśli chcemy zobaczyć dobry film online, czy serial. Serwisów które na to pozwalają są dziesiątki, oferta jest bardzo rozbudowana i różnorodna.

Aktualności Internet