Jak przekonwertować wideo w Movavi Video Converter

Nie na wszystkich platformach i w programach są akceptowane wszystkie formaty filmików. Aby przesłać lub móc obejrzeć niektóre z nich, trzeba je przedtem przekonwertować, czyli po prostu musimy zmienić ich format. Do tego celu potrzebny jest specjalny program do zmiany formatu filmu. W Internecie znajduje się wiele programów tego typu, lecz nie każdy jest dobry. Movavi Video Converter to jedna z najlepszych dostępnych opcji. Jeżeli zależy Ci na szybkiej zmianie formatu pliku oraz dobrej jakości przekonwertowanego filmiku, to wybierz właśnie ten program.

Obsługa Movavi Video Converter nie jest skomplikowana, a sama konwersja wideo nie zabiera zbyt dużo czasu. Nie musisz wiedzieć zbyt dużo o edytowaniu filmików, ponieważ wszystkie opcje znajdują się w widocznych miejscach, a interfejs programu jest intuicyjny. Aby zmienić format pliku, wystarczy kilka kliknięć myszką. Poniżej dokładnie wyjaśniamy, co musisz zrobić, aby Twój filmik został zmieniony do MP4 lub innego formatu. Od przekonwertowania filmiku dzieli Cię już kilka kroków. Jak więc zmienić format filmu?

1. Dodanie filmiku do programu

W pierwszym kroku musisz otworzyć program Movavi Video Converter. Jego interfejs jest bardzo przyjazny, więc od razu będziesz widział wszystkie opcje. Tło programu jest utrzymane w ciemnych barwach, jedynie aznaczone przez Ciebie opcje zostaną wyróżnione na jaskrawo niebieski kolor. Zwróć uwagę na czarne tło, na którym jest zaznaczone “Tutaj przeciągnij pliki i foldery”. Możesz skorzystać z tej opcji i wybrać filmik, który chcesz przekonwertować, a następnie przeciągnąć go w miejsce, które wskazuje strzałka. Innym sposobem dodania filmiku jest znalezienie opcji “Dodaj multimedia”. Znajduje się ona w lewym, górnym rogu, a napis znajduje się na niebieskim tle, więc można go łatwo znaleźć.

Po wybraniu “Dodaj multimedia” zaraz pod tą opcją pojawi się druga, oznaczona napisem “Dodaj wideo”. Po wybraniu jej, na ekranie pojawi się Twoja kolekcja dokumentów, zdjęć i filmików. Twoim zadaniem jest wybranie pliku, który chcesz przekonwertować, a następnie musisz kliknąć “otwórz”. Wtedy wybrany filmik pojawi się w programie. Czas oczekiwania trwa kilka sekund, szczególnie jeżeli plik nie jest zbyt duży. Po wprowadzeniu filmiku do programu, zaraz obok niego wyświetlą się informacje na jego temat, czyli jego waga, długość, jakość i inne.

2. Nowy format pliku

Jak zmienić format pliku? W dolnym pasku znajduje się 5 opcji, które możesz wybrać: popularne, wideo, urządzenia, audio i zdjęcia. Pod tymi opcjami kryją się dostępne dla nas formaty plików. Aby zmienić format filmiku, interesuje nas wyłącznie opcja “wideo”. Po wybraniu jej, pod wcześniej wspomnianymi opcjami pojawią się formaty, na które wideo może zostać przekonwertowane, a są to na przykład MP4, AVI, Windows Movie Player i wiele innych. Można zauważyć, że Movavi Video Converter daje nam duży wybór.

Przed wybraniem któregoś z formatów, koniecznie zaznacz swój filmik klikając na niego. Zanim zaczniesz konwersję swojego pliku, możesz go też bez problemu edytować, a wszystko możesz zrobić w obrębie jednego programu. Oprócz konwersji Movavi Video Converter pozwoli Ci też na przycięcie Twojego filmiku, a nawet na dodanie do niego napisów i więcej.

3. Konwersja pliku

Jeżeli Twój filmik jest już gotowy do zmiany formatu, to zaznacz go, a następnie wybierz interesujący Cię format. Wszystkie wybrane opcje zostają zaznaczone na niebiesko. W prawym dolnym rogu znajduje się opcja “konwertuj”. Po wybraniu jej proces konwertowania rozpocznie się automatycznie. Na dole ekranu pokaże się pasek postępu, który wyświetla na niebiesko tę część, która już została przekonwertowana. Możesz więc przez cały czas obserwować, ile jeszcze musisz czekać, aby proces konwersji się zakończył (dokładny czas widać tuż pod paskiem postępu po prawej stronie). Kiedy na całym pasku pojawi się kolor niebieski, oznacza to, że filmik już istnieje w innym formacie. W tym momencie możesz nazwać swój nowy plik, a także wybrać miejsce, w którym będzie on zapisany.

4. Proces konwersji wybranego pliku

Proces konwersji nie trwa zbyt długo, więc możesz się spodziewać, że filmik pojawi się w wybranym folderze bardzo szybko. Szybkość konwersji zależy od długości oraz jakości oryginalnego wideo. Nie bój się, że przekonwertowany filmik będzie miał złą jakość. Movavi Video Converter to program, który dba o to, aby stworzony przez niego filmik nie różnił się zbytnio od oryginalnego filmiku. Jego jakość zależy jednak od formatu, na który się zdecydujesz. Proces, który tutaj opisaliśmy, nie będzie trwał dłużej niż kilka minut, a po pierwszej zmianie formatu możesz wybrać inne filmiki i również je przekonwertować.

Pobierz Movavi Video Converter https://www.movavi.com/pl/videoconverter/.

Aktualności Poradniki