Wygodniejsza praca z Chrome

Po zaimplementowaniu paru pluginów w Chrome komfort pracy z przeglądarką może znacząco wzrosnąć. Istnieje bowiem dużo dodatków, które zapewnią wzmocnione bezpieczeństwo oraz lepszą ochronę prywatności w globalnej sieci internet. Postanowiliśmy wyłonić kilka najciekawszych narzędzi opisując ich zastosowanie oraz możliwości.

czytanie tekstuReadabillity – czytnik tekstu
Konstrukcja niektórych witryn web skutecznie potrafi utrudnić przeglądanie dostępnych treści na naszym mobilnym urządzeniu. Jeżeli mamy problem z rozrzedzającym, zbyt małym, bądź ukrytym za grafiką tekstem – Readabillity rozwiąże ten problem. Narzędzie potrafi przesłać goły tekst do przeglądnięcia – od razu, bądź zachować treść ma później w aplikacji. W wygodnym przeglądaniu pomagają dostępne opcje tj. powiększenie, zmniejszenie czcionki oraz kolumn na których zbudowana jest strona oraz zmiana koloru tła. Jeżeli korzystasz z czytnika e booków Kindle, za pomocą tego rozszerzenia wyślesz dowolną treść na ten czytnik. Readabillity dostępny jest również na Androida oraz iOS-a, jak również na Pc-ta.

Dr Web Anti-Virus Link Checker – antywirus
Plugin sprawdza linki umieszczone na przeglądanych witrynach web, pod kątem bezpieczeństwa. Zanim klikniesz w odnośnik, w celu np. pobrania jakiegoś pliku, aplikacja poinformuje, czy dane te nie są zainfekowane. Aby użyć narzędzia wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na link, który chcemy przeskanować silnikiem antywirusowym Dr Web i z wyświetlonego menu kontekstowego wybrać polecenie skanowania.

Dr Web Anti-Virus Link Checker

GhosteryGhostery – sprawdź kto się szpieguje
Jeżeli chcemy sprawdzić jak wiele elementów odwiedzanych stron śledzi nasze poczynania, to Ghostery dostarczy nam takiej wiedzy. Aplikacja działa w tle, dla każdej odwiedzanej strony wyświetla w górnym prawym rogu przeglądarki ramkę zawierającą nazwy np. sieci reklamowych. O każdym z ukrytych elementów można dowiedzieć się więcej klikając w ikonę rozszerzenia widniejącą po prawej stronie omniboksa – pola adresowego Chrome.

 

Click&CleanClick&Clean – ochrona prywatności
Dodatek pozwala na zarządzanie prywatnością podczas przeglądania sieci web. Usuwa historię przeglądania, wpisywane adresy, ciasteczka oraz inne ślady. Potrafi odtwarzać zbuforowane w pamięci pliki multimedialne, skracać adresy URL.

Aplikacje Internet