Warsztaty Windows Phone

W odpowiedzi na duże zainteresowanie systemem Windows Phone, Nokia rusza z serią otwartych szkoleń dla deweloperów chcących poznać środowisko programistyczne Windows Phone. Kolejne już spotkania warsztatowe z tworzenia aplikacji dla mobilnej platformy Microsoft odbędą się w kwietniu i w maju w największych miastach Polsce.

Terminy i miejsca warsztatów:

  • 16.04.2012, Kraków, Uniwersytet Jagieloński, Auditorium Maximum

  • 23.04.2012, Wrocław, Politechnika Wrocławska,  Sala Kongresowa

  • 11.05.2012 Gdansk, Polsko ? Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych

– Pierwsze warsztaty Windows Phone w Warszawie, które odbyły się w styczniu, pokazały nam, jak duże jest zainteresowanie szkoleniami z tworzenia aplikacji na tę  platformę.  Budowanie kompetencji polskich programistów jest dla nas szczególnie ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnych spotkań z deweloperami we współpracy z firmą Microsoft i uczelniami wyższymi ? mówi Dariusz Zalewski, Central and East Europe, Ecosystem and Developers Experiences Head

Podczas warsztatów omawiane są, między innymi, najważniejsze aspekty budowania aplikacji dla Widnows Phone 7.5. Developerzy dowiedzą się jak najlepiej zaprojektować interfejs użytkownika (UX), tak, aby ich aplikacja spotkała się z jak największym zainteresowaniem wśród użytkowników smartfonów. Co więcej podczas spotkania zostaną omówione sposoby monetyzacji i publikacji aplikacji w Windows Phone Marketplace. Warsztaty są bezpłatne i prowadzone w języku polskim.

Więcej informacji na temat projektu, formularz rejestracyjny oraz agendę można znaleźć pod adresem: Lumia.pl/developers.

Aktualności Aplikacje Programowanie Windows