Waga Xiaomi Mi Smart Scale 2 – recenzja

Przetestowaliśmy najnowszą wagę firmy Xiaomi – model Xiaomi Mi Smart Scale 2 . Najnowszy model wagi został rozbudowany o technologię, która umożliwia pełną analizę składu ciała. Waga monitoruje 10 typów danych i zapamiętuje wyniki nawet 16 osób.

Oprócz podstawowych funkcji, takich jak mierzenie wagi czy BMI, waga umożliwia pełną analizę składu ciała, dzięki zastosowaniu nieinwazyjnej technologii bioimpedancji elektrycznej (BIA), wykorzystywanej przede wszystkim w profilaktyce i leczeniu otyłości. Za jej pomocą Xiaomi Mi Smart Scale 2 mierzy między innymi poziom tkanki tłuszczowej i wody oraz masę mięśniową i masę kostną organizmu.
Inteligentna waga Mi Smart Scale 2 monitoruje w sumie aż 10 typów danych związanych z aktualnym stanem sylwetki. Ponadto, została zaprojektowana tak, aby mogło z niej korzystać 16 użytkowników, którzy są przez nią automatycznie identyfikowani.

Łączność ze smartfonem

Waga Xiaomi Mi Scale 2 posiada wbudowany moduł łączności Bluetooth służący do synchronizacji danych z aplikacją MiFit na smartfonie. Aplikacja pozwala na śledzenie zaawansowanych danych na temat aktualnego trendu wagowego. Motywuje również do ruchu i wyświetla zalecenia, które mogą pomóc w utrzymaniu ciała w lepszej kondycji. Z poziomu aplikacji dostępne są również historyczne pomiary, widoczne na przejrzystych wykresach.

Design

Mi Smart Scale 2 posiada wymiary 30×30 cm i ma zaledwie 14.75 mm grubości. Aby zapewnić zintegrowany design i niewielki, kompaktowy wygląd, producent porzucił tradycyjny ekran na rzecz nowoczesnego wyświetlacza LED, schowanego pod odpornym na korozję materiałem ABS. Zaokrąglone narożniki o gładkiej krawędzi zapewniają bezpieczeństwo i zapobiegają zarysowaniom. Duża mata na stopy, pokryta paskami antypoślizgowymi, zwiększa powierzchnię styku i minimalizuje ryzyko poślizgu. Wagę zasilają 4 baterię AAA. Szkoda, że producent nie dołącza baterii do zestawu.

Instalacja

Po włożeniu baterii instalujemy aplikację MiFit – tak jak już wspomniano powyżej. Dla ułatwienia poszukiwania w sklepie Google Play możemy zeskanować kod QR z instrukcji wagi, który naprowadzi nas na docelowy adres aplikacji.

W menu aplikacji możemy dodać urządzenie.

 

Gdy wejdziemy na wagę, aplikacja powinna sparować się z nowym urządzeniem.

 

Od tego momentu za każdym razem, gdy mamy uruchomioną aplikację MiFit i wejdziemy na wagę, smartfon powinien pokazać nam aktualną wagę oraz pełną analizę składu ciała. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że do takiej wymiany nie zawsze dochodzi za pierwszym razem. Czasami trzeba stawać na wadze dwa lub trzy razy aby waga zsynchronizowała dane z aplikacją.

Jeżeli chodzi o ważenie to waga nie za każdym razem wskazuje taką samą wartość, różnice są rzędu +/- 1kg.

Cena i dostępność

Urządzenie dzięki dystrybucji CK MEDIATOR, jest już dostępne w Polsce wraz z pełnym wsparciem gwarancyjnym i posprzedażowym. Ceny w Polsce zaczynają się już od 145 zł i można ją nabyć np. tutaj.

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Aktualności Hardware Testy