VPS pod WWW – czy należy się bać?

Wcielamy się w rolę pogromców mitów i weryfikujemy tezy związane z umieszczeniem strony internetowej na serwerze VPS. Natłok informacji oraz zbyt techniczny język sprawiają, że potencjalny klient czuje się zagubiony i często wybiera rozwiązanie dalekie od optymalnego. Dlatego zapraszamy do lektury artykułu, którego celem jest ułatwienie podjęcia korzystnej decyzji w kwestii hostingu.
Hosting hostingowi nierówny

Pierwszy problem z wyborem hostingu pojawia się na etapie wyboru rodzaju usługi. Przeciętny Kowalski z pewnością wpadnie w zakłopotanie, gdy przeczyta, że hosting wirtualny nie jest dokładnie tym samym, co Virtual Private Server. Zdezorientowanie wzrośnie, bo w kolejce są jeszcze serwery dedykowane i usługi w chmurze. W tym miejscu przychodzimy z odsieczą.

vps

Fakty i mity na temat VPS

Porównanie jasno wskazuje, że jeżeli nie mamy ekstremalnie niskich albo wysokich wymagań, to najrozsądniejszym wyborem będzie VPS. Świetny stosunek ceny do jakości jest istotnym elementem, ale nie jedynym. W sieci bez trudu natkniemy się także na inne aspekty. Rozważania internautów mogą być jednak mylące.

1. Obsługa VPS wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy.

Na forach można przeczytać, że VPS wiąże się z czystą instalacją systemu Linux, co może stanowić barierę nie do przeskoczenia. W standardowych ofertach rzeczywiści istnieje taki problem. Na szczęście niektórzy usługodawcy proponują coś więcej niż zwykły VPS. Firma NetDC.pl kusi innowacyjnym VPS z DirectAdmin, zapewniając pełną obsługę administracyjną oraz przygotowanie serwera. Użytkownik dostaje mocną maszynę, od razu gotową do działania. Ceny są korzystne i w zależności od pakietu wynoszą 99,90 zł miesięcznie (w przypadku 12-miesięcznego abonamentu zaledwie 599,40 zł za rok- rabat 50%) albo 179,90 zł miesięcznie.

Więcej na https://www.netdc.pl/innowacyjny-vps-z-directadmin,23.html

2. Dane zgromadzone na wirtualnej maszynie zdecydowanie nie są bezpieczne.

Mit. Doskonałym przykładem jest wspomniany VPS z DirectAdmin od NetDC.pl. Firma zapewnia codzienną i pełną kopię zapasową, która jest archiwizowana. Dodatkowo usługi VPS w przeciwieństwie do standardowych kont współdzielonych charakteryzują się pełną izolacją danych- każdy serwer VPS to mały serwer dedykowany z własnym systemem operacyjnym i kompletem oprogramowania.

3. Przekroczysz limit transferu i Twoja strona zostanie zablokowana.

Owszem taki problem może wystąpić, ale tylko wtedy, gdy wybierzesz nieodpowiedniego usługodawcę. W korzystnej ofercie nie ograniczają Cię żadne limity. Mało tego, możesz o dowolnej porze zwiększyć moc serwera. Wystarczy wysłać maila lub zadzwonić do działu pomocy technicznej, która powinna działać całodobowo przez cały rok, jak w NetDC.pl.

4. Serwer dedykowany ma znacznie lepsze parametry, po co więc VPS?

Każdy może zainwestować w serwer dedykowany, ale trzeba się zastanowić, czy potężny procesor, pamięć RAM i dysk zostaną optymalnie i maksymalnie wykorzystane. Parametry VPS-ów spokojnie wystarczą do obsługi sklepów internetowych blogów czy serwisów odwiedzanych przez dziesiątki tysięcy użytkowników, a co najważniejsze- możemy je swobodnie skalować zwiększając parametry wraz z rozwojem projektu. Jeżeli jednak jednak serwer dedykowany to minimum dla danego projektu- warto także spojrzeć na ofertę wspominanego usługodawcy: https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane

Podsumowując – nie ma sensu przepłacać. Zwłaszcza wtedy, gdy w przystępnej cenie możemy mieć rozwiązanie, które w pełni nas usatysfakcjonuje.

Aktualności Internet Poradniki