Tunery DVB-T

Przed nami ostatnie tygodnie rewolucyjnych zmian, czyli cyfryzacji. Ci, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w tuner DVB-T, powinni bacznie rozejrzeć się za urządzeniem, zwłaszcza, że oferta dostępna w sklepach jest naprawdę spora i z powodzeniem można wybrać model na miarę swoich możliwości finansowych. Cenę determinują głównie dodatkowe funkcje, dlatego jeśli są nam one zbędne i zależy nam zwyczajnie na dobrym jakościowo odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej, to wcale nie musimy kupować tunera za wysoką kwotę. Najprostsze kupimy za mniej niż 100zł.

Jak się zresztą okazuje, cena nie ma dla nas za bardzo znaczenia. Przynajmniej tak wynika z wyborów internautów, którym przyjrzał się serwis Skąpiec.pl. Kryteria, którymi kierowali się w poszukiwaniach, wcale nie dotyczyły ceny. Najważniejszy zdaje się być producent, od którego poszukiwania zaczynało ok. 70% użytkowników. A wybierać jest naprawdę w czym, bo producentów jest całkiem sporo: Manta, Cabletech, Ferguson, Wiwa, Thomson, Apollo, Technisat. To i tak nieliczna grupa.

Jeśli swój wybór mielibyśmy częściowo uzależniać od tego, co wybierają inni, to opierając się na wyborach użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl, powinniśmy zwrócić uwagę na modele, które okazały się najpopularniejsze, czyli: Ferguson Ariva T65, Wiwa HD-95 oraz Ferguson Ariva T650i.

Najpopularniejsze tunery DVB-T ? kwiecień 2013

1. Ferguson Ariva T65

2. Wiwa HD-95

3. Ferguson Ariva T650i

4. Wiwa HD-90

5. Wiwa HD-50

6. Manta DVBT02

7. Media-Tech MT4166

8. Cabletech URZ0195

9. Wiwa HD-80

10. Thomson THT501

 

Źródło: Skąpiec.pl

Aktualności Elektronika Hardware