TP i Sourcefire podpisały umowę o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Umowa podpisana przez Telekomunikację Polską i Sourcefire Inc. jest bezterminowa i dotyczy między innymi wykrywania zagrożeń i ochrony przed atakami osób trzecich na infrastrukturę sieciową Spółki oraz jej klientów. Zespoły Sourcefire Vulnerability Research Team (SF VRT) oraz TP Computer Emergency Response Team (TP CERT) będą prowadzić stałą wymianę informacji w tym zakresie.

Efektem umowy będzie zwiększenie kompetencji TP CERT w wykrywaniu i odpieraniu ataków na sieci teleinformatyczne klientów biznesowych i indywidualnych poprzez ścisłą współpracę z SF VRT przy obsłudze incydentów bezpieczeństwa.  Umowa zakłada aktywny transfer wiedzy oraz analizę zagrożeń ruchu w sieciach: stacjonarnej, komórkowej oraz w sieciach usługowych i IP.
?Zapraszając do współpracy międzynarodową firmę Sourcefire doceniliśmy jej doświadczenie i kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa. Naszym nadrzędnym celem jest przede wszystkim dobro naszych klientów? – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP S.A. ds. Operacyjnych.
TP CERT to zespół reagujący na zagrożenia pojawiające się w sieci, którego celem jest pomoc społeczności internetowej TP w wykrywaniu, rozwiązywaniu i zapobieganiu powstawania incydentów bezpieczeństwa. TP CERT jest dla użytkowników sieci TP centralnym punktem wsparcia w kwestiach cyberbezpieczeństwa.
Sourcefire Inc. jest liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, które w czasie rzeczywistym dynamicznie dostosowują się do zagrożeń i zmian, pozwalając użytkownikom w pełni chronić swoją sieć podczas i po ataku.
Zespół badawczy VRT firmy Sourcefire to najważniejsza część systemu wykrywania włamań. VRT zapewnia klientom ochronę jeszcze przed wybuchem poważnej epidemii złośliwego oprogramowania (malware), np. Stuxnet, Nachi, Blaster, Sasser, Zotob i wielu innych.


O firmie Sourcefire
Sourcefire, Inc., jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Sourcefire całkowicie zmienia sposób, w jaki firmy i instytucje rządowe z listy Global 2000 zarządzają zagrożeniami bezpieczeństwa sieci i je minimalizują. Oferowane przez Sourcefire rozwiązanie IPS (system zapobiegania włamaniom) i Real-time Adaptive Security (adaptacyjne zabezpieczanie w czasie rzeczywistym) oddaje w ręce klientów efektywną i skuteczną warstwową ochronę bezpieczeństwa ? zabezpieczając zasoby sieciowe przed, w trakcie i po ataku. Sourcefire od lat cieszy się uznaniem klientów, mediów i analityków branżowych ze względu na innowacyjność i przywództwo w branży, a jej osiągnięcia zostały uhonorowane ponad 50 nagrodami i wyróżnieniami. Obecnie nazwa Sourcefire stała się synonimem innowacji i inteligentnych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń sieci. Więcej informacji o Sourcefire można znaleźć na stroniehttp://www.sourcefire.com.

Aktualności Bezpieczeństwo