TouchID w iPhonie 5S złamane! Już dwa dni po premierze.

Grupa hakerów, twierdzi, że udało im się złamać skaner linii papilarnych umieszczony w iPhonie 5s, czyli TouchID w najnowszym iPhonie 5S. Stało się to już w dwa dni po premierze urządzenia.Przekonują, że wystarczy odcisk palca właściciela, które zostawiamy przecież wszędzie. I nie potrzeba do tego żadnych specjalnych narzędzi, czy sprzętu! Wystarczy dobrej rozdzielczości fotografia szklanej powierzchni z naszym odciskiem np. kieliszka lub szklanki, dobra drukarka oraz przezroczysta folia na której wydrukujemy odcisk. Na potwierdzenie crackerzy wrzucili na YouTube filmik prezentujący całą operację:

http://www.youtube.com/watch?v=HM8b8d8kSNQ

Jak to zostało powiedziane na prezentacji nowego urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka: “TouchID is amazing!”. I faktycznie tak jest. 😉

I to nie jest jedyna wpadka z zabezpieczeniami. iOS 7 posiada ich więcej. Na iPhonie 5S można wykonać połączenie na dowolny numer bez odblokowywania smartphona. Wystarczy wywołać wybieranie numeru alarmowego, wpisać dowolny numer, a następnie usilnie wciskać zieloną słuchawkę. Połączenie powinno zostać wykonane.

touchid-sensorconfig-20130910

Natomiast na iPhonach 4S i 5 można ominąć blokadę i dostać się do galerii zdjęć czy wiadomości e-mail.

To jest bardzo zła informacja, zważywszy na fakt, że wielu z nas trzyma na smartfonach poufne dane. A jeszcze gorsza dla biznesmanów i przedsiębiorców, którzy trzymają na urządzeniach umowy, dane firm, maile uzgadniające warunki umów, oraz inne bardzo cenne dane.

Firma z Cupertino musi porządnie wziąć się do pracy, jeśli nie chce stracić zaufania.

Aktualności Bezpieczeństwo Elektronika Hardware Smartfony