Test ładowarki ściennej GP WA41

Rozpoczynamy cykl testów produktów firmy GP. GP Battery jest producentem m.in. baterii alkalicznych, akumulatorów NiMH, ładowarek, oraz powerbanków. W ramach testów dostaliśmy od agencji Streetcom : Powerbank, ładowarkę ścienną, ładowarkę samochodową oraz kabel USB.

Dziś zapraszamy na testy ładowarki ściennej GP WA41.

Ładowarka GP dostępna jest w kolorze białym i umożliwia ładowanie do dwóch urządzeń mobilnych jednocześnie (poprzez złącza USB).

DSC08327 DSC08328 DSC08330 DSC08331 DSC08332

 

Dodatkowo, wg. informacji od producenta, z jednego gniazda USB ładowarki można uzyskać prąd od 1A aż do wartości 2,4A. W związku z tym poprzez tą ładowarkę możemy ładować (bardzo szybko) nawet mocno prądożerne urządzenia, np. tablety.

ładowarka_scienna_gp_2

Dodatkową zaletą ładowarki może okazać się jego tolerancja na napięcie z gniazdka. Mianowicie możemy go podłączyć do gniazdka z którego możemy uzyskać od 100V do 240V. Dzięki temu możemy ją użyć w prawie każdym zakątku świata – jeżeli tylko dopasujemy rodzaj wtyczki (poprzez specjalny adapter).

Sama ładowarka sprawia wrażenie solidnego urządzenia – na pewno jest cięższa (153g) i większa (wymiary: 28x58x94 mm) niż tanie chińskie ładowarki.  Wbudowane zabezpiecznia: nadprądowe, przepięciowe, zwarciowe oraz termiczne dają nam pewność co do bezpieczeństwa samego procesu ładowania. Podczas ładowania, ładowarka nagrzewa się ale na pewno nie tak mocno jak tańsze odpowiedniki.

Do ładowarki możemy zakupić kabel USB firmy GP. Poza ładowaniem może on nam także posłużyć do synchronizacji danych np. pomiędzy telefonem, a komputerem.

DSC08333

Oprócz ładowarki z dwoma wejściami USB, firma GP oferuje także inne rozwiązania – tak jak zaprezentowano na poniższym rysunku.

ładowarka_scienna_gp

Ładowarkę GP WA41 można zakupić w polskich sklepach już za ok. 70 zł.

Aktualności Testy