Tańsze połączenia z Rosją w roamingu Orange

Od 1 lutego klienci Orange zapłacą trzykrotnie taniej za połączenia roamingowe z Rosją i o jedną trzecią taniej za transmisję danych. Obniżka cen to wynik memorandum dot.  obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Polską a Rosją oraz współpracy PTK Centertel z operatorami rosyjskimi.

Tanie połączenia w roamingu międzynarodowym z Federacją Rosyjską są dostępne w promocji obowiązującej od 1 lutego do 31 grudnia br. W tym czasie opłaty za połączenia telefoniczne, SMS-y oraz transmisję danych, będą rozliczane wg stawek obowiązujących dla krajów Unii Europejskiej i  wyniosą:

 

Cena usługi

połączenie wykonywane z Rosji do krajów Unii Europejskiej

połączenia przychodzące w roamingu

SMS wysyłany w roamingu

przesyłanie danych UMTS/EDGE/
GPRS

poza promocją

4,94 zł

2,02 zł

1,51 zł

1,51 zł

obniżka

– 66 proc.

(3,24 zł)

– 74 proc.

(1,21 zł)

– 65 proc.

(0,80 zł)

– 33 proc.

(0,41 zł)

w promocji

 1,70 zł

0,53 zł

0,53 zł

1,01 zł

 

Korzystanie z nowych stawek nie wymaga zamawiania ani aktywacji. Obowiązują one automatycznie dla wszystkich klientów korzystających z oferty Eurotaryfa w Orange Travel (Cennik usług w roamingu).

Promocja nie dotyczy Klientów korzystających z promocji roamingowych: Stawki Operatorów Zagranicznych lub Nowa Oferta Roamingowa.


W kwietniu 2011 r. odbyło się w Krakowie spotkanie pomiędzy ministrami odpowiedzialnymi za sektor telekomunikacyjny w Polsce i Rosji. Wzięli w nim udział także przedstawiciele operatorów sieci mobilnych i stacjonarnych obu państw. Uwzględniając geograficzne sąsiedztwo i aspekty rozwijającej się wymiany gospodarczej uznano, że zwiększenie przystępności taryf roamingowych będzie miało pozytywny wpływ na rozwój wzajemnych relacji, a oba kraje będą aktywnie działać w celu ich obniżenia.

W wyniku spotkania, 10 maja 2011 r., w Moskwie podpisano ?Memorandum dotyczące działań w zakresie obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską?. Sygnatariuszami dokumentu byli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Magdalena Gaj oraz Minister Telekomunikacji i Komunikacji Masowej Federacji Rosyjskiej Igor Shchegolev. 12 września 2011 r. Memorandum podpisali przedstawiciele głównych operatorów działających na rynku polskim, w tym PTK Centertel.

Więcej informacji na www.orange.pl

Aktualności telekomunikacja