Szybka recenzja smartfonu iOcean X7 HD

Dzięki uprzejmości firmy ioceanpolska.pl, dostaliśmy do recenzji chiński smartfon X7 HD .  Jest to jeden z najmocniejszych telefonów oferowanych przez tą firmę. Dodatkowo na jego korzyść przemawia niezwykle dobra cena – ale o tym później. Zapoznajcie się z moją ocena.

Smartfon X7 prezentuje się bardzo solidnie. Cechuje się 4-rdzeniowym procesorem Mediatek MT6582 (ARM Cortex A7)  1,3 GHz, 5-calowym wyświetlaczem IPS oraz 1 GB pamięci RAM. Całość zamknięta jest w mocnej i grubej obudowie – nic nie trzeszczy i nie odstaje. Może sprawia wrażenie trochę kanciastego ale o gustach się nie dyskutuje 🙂

DSC06184

DSC06188

Z przodu telefonu, producent umieścił trzy niepodświetlone przyciski pojemnościowe – menu, home oraz powrót. Ponadto znajduje się także kamera frontowa – 5 Mpix oraz dioda powiadomień. Z tyłu mamy do dyspozycji kamerę o rozdzielczości 8 Mpix. Po bokach znajdziemy gniazdo microUSB, włącznik oraz regulację głośności.

DSC06189

Prezentowany obraz na wyświetlaczu o niedużej rozdzielczości 1280×720 pikseli jest wyraźny i dobrze widoczny nawet na pełnym słońcu. Tak samo dobrze reaguje na dotyk. Każda akcja użytkownika, kończy się szybką reakcją smartfonu.

Do smartfonu dołączono niezwykle pojemną baterię w kolorze niebieskim – 2000 mAh. Jakie było moje zaskoczenie gdy po tygodniu od naładowania akumulatora smartfon wykazywał jeszcze ok. 45 % jej naładowania.  W międzyczasie wykonałem dwie dłuższe rozmowy telefoniczne oraz pobawiłem się trochę menu.

DSC06193

Po zdjęciu tylnej pokrywy smartfonu odkryjemy także, że posiada on możliwość obsługi dwóch kart SIM. Dodatkowo jedno gniazdo jest w formacie micro SIM.

DSC06190

DSC06191

DSC06192

Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2 . Niestety, nie wszystkie teksty w menu zostały przetłumaczone z języka chińskiego. Trzeba zwłaszcza uważać jeżeli wykonasz powrót do ustawień fabrycznych. Bez ogólnej orientacji w menu Androida, bardzo ciężko będzie Ci ustawić język polski.

Jeżeli chodzi o wydajność CPU, to smartfon X7 dosyć dobrze wypadł w testach aplikacji Vellamo. Co prawda X7 uplasował się niżej niż np. Samsung Galaxy S4, ale wyżej niż np. Samsung Galaxy S3.

vellamo_1_x7

Jeżeli chodzi o pomiar wydajności przeglądarki to X7 wypadł bardzo dobrze. Może się równać ze smartfonami z najwyższej półki.

 

vellamo_2_x7

 

Smartfon X7 na pewno warty jest swojej ceny. Cena producenta to 649, 95 zł brutto, zaś na Allegro taki model można już kupić za ok. 550 zł. Zatem jak na smartfon tej klasy jest to całkiem nie dużo. Polecam.

 

 

 

 

Aktualności Smartfony Testy Testy smartfonów